אתם בחרתם: פוליטיקאי העשור הוא בנימין נתניהו

נראה שזה היה אחד העשורים הכי עמוסים שהיו לנו, גם בתחום הפוליטיקה. גולשי חדשות 2 באינטרנט בחרו את ראש הממשלה בנימין נתניהו ל"פוליטיקאי העשור" שלהם. ה"מושכים בחוטים" ומי שאחראיים על ה"מפץ הגדול" של העשור, חיים רמון ואורי שני, התארחו ב"פגוש את העיתונות", ובחרו בפוליטיקאי העשור שלהם

בסיום תחרות מותחת ודרמטית - יש זוכה בתואר "פוליטיקאי העשור" שלנו. גולשי חדשות 2 באינטרנט בחרו בראש הממשלה בנימין נתניהו ל"פוליטיקאי העשור". לפי סיכום ספירת הקולות, זכה ראש הממשלה המכהן ב-23% מקולות הגולשים.

אחריו ברשימה ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון עם 18%, נשיא המדינה שמעון פרס זכה ב-17% מהקולות, שר החוץ אביגדור ליברמן במקום הרביעי עם 11% והמהנהיג הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, סוגר את החמישיה הראשונה עם 11% מקולות הגולשים.

אורי שני, האיש של שרון בליכוד, בלשכת ראש הממשלה ובהקמת קדימה וחיים רמון, הוגה המפץ הגדול והאיש הכי קרוב היום לציפי לבני התארחו הערב בתכנית "פגוש את העיתונות" וניסו לסכם את אחד העשורים הכי סוערים בפוליטיקה הישראלי, להבין לאן קדימה הולכת ומה הטעויות של יו"ר המפלגה ציפי לבני. בניגוד לתוצאות הגלשים, רמון ושני בחרו בראש הממשלה לשעבר, אריאל שרון, לפוליטיקאי העשור שלהם, וכך גם עיתונאים רבים שענו לסקר שלנו במהלך השבוע.

"נתניהו הצליח ברמה האישית להיבחר לראש ממשלה משום מקום והגיע להישג אדיר", אמר רמון." מה זכור לציבור ששרון עשה? ההתנתקות, מהלך שעורר התנגדות וכוחות נפש מנהיגותיים כדי להחליט את ההחלטה הדרמטית, והדבר השני זה "המפץ הגדול" בהקמת קדימה, שני האירועים הללו, הם 100% זכויות של שרון".

ה"מפץ" הגדול של חיים רמון

רמון התייחס להצעתו של נתניהו ללבני להצטרף לקואליציה. "לבני תשקול את הצעת נתניהו, אם היא אכן תהיה רצינית", הסביר. "קדימה היא לא שותפה טבעית לנתניהו ולכן יש לי ספק האם ההצעה רצינית. התשובה של לבני היתה היחידה האפשרית: אני מוכנה לבדוק, בוא ניפגש ונראה על מה מדברים".

לדברי יו"ר מועצת קדימה, הבעיה של לבני היא לא התיקים בממשלה. "אם נתניהו יגיד שתי מדינות לשני עמים בתוואי הגדר כמו שהוא עכשיו אני אציע לקדימה להצטרף לממשלה ולא חשוב התיקים". רמון סיפר כי הוא עושה כמיטב יכולתו למנוע את המהלך של עזיבת חברים מקדימה לליכוד.

רמון, האיש שעל שמו רשום ה"מפץ הגדול", נזכר ברגעים שהביאו למהלך הפוליטי הדרמטי של העשור. "כיוונתי לכך שקדימה תהיה המפלגה המרכזית והגדולה ביותר. את קדימה הקים אריאל שרון שלא עמד לבחירות, בפעם הראשונה שקדימה עמדה לבחירות היא ניצחה והקימה ממשלה.

"בשלוש שנים החלפנו 3 מנהיגים ים ולמרות זאת בבחירות האחרונות קדימה היתה המפלגה הגדולה ביותר. כל הזמן מדברים על התפוררות, עם כל הכבוד לחברים שרוצים לעזוב - קדימה חזקה והפכה להיות האלטרנטיבה העיקרית לליכוד וזה הניצחון של ה"מפץ".

מהשבוע הבא: פגוש את העיתונות - בפורמט חדש

החל מהשבוע הבא - עשור חדש וגם פורמט חדש של תכניתנו "פגוש את העיתונות" -בשעה חדשה. אנחנו נהיה כאן בכל שבת בשעה 17:00 עם פינות חדשות, פרשנים וכמובן הראיון המרכזי של השבוע.

אתם מוזמנים לשלוח אלינו בפייסבוק, בטוויטר ובמייל האדום את הנושאים שמעניינים אותכם השבוע ואת השאלות שלכם לפרשנים ולמרואיינים.

רוצים לקבל עדכונים בפייסבוק מחדשות 2?