נתניהו ללבני: הצטרפי לממשלת אחדות

אחרי שנכשל בניסיון לפלג את סיעת קדימה, קיים הערב ראש הממשלה פגישה עם יו"ר האופוזיציה - במהלכה הציע לה: בואי לממשלת אחדות. תוכן ההצעה: בלי שרים, אך עם שותפות מלאה בקבינט ובקבלת ההכרעות המדיניות. לבני לא פוסלת את ההצעה על הסף

בדרך לממשלת אחדות? ראש הממשלה בנימין נתניהו הציע הערב ליו"ר האופוזיציה ציפי לבני להצטרף יחד עם מפלגתה לממשלת אחדות לאומית. בשלב זה אמרה לבני כי היא אינה שוללת את ההצעה על הסף, וביקשה לקיים עמו פגישה נוספת.

בפגישה שהתקיימה הערב לא הציע נתניהו ללבני תיקים בממשלה, אולם הציע לה שותפות מלאה בקבינט ובהכרעות המדיניות. "את צריכה לעשות את זה על רקע האתגרים העומדים בפני ישראל", אמר נתניהו ללבני בפגישה. ההערכה היא כי לבני לא תדחה את ההצעה על הסף, בעיקר מחשש מפני התגברות הזעם מצד חבריה למפלגה.

המהלך הזה למעשה הוא למעשה הצעה להצטרף לממשלת אחדות לאומית באותה המתכונת בה הצטרף מנחם בגין בשנת 1967. נתניהו מנסה במהלך הזה למנף את ניסיונו הכושל להביא לפילוג ב"קדימה" - לצרכיו האישיים: לתת תמיכה לאלו שרוצים במפלגה - לחזק את ממשלתו.

פגישת לבני-מופז נכשלה

היום נפגשו ח"כ שאול מופז ולבני, פגישה שהוגדרה ככישלון. במהלך הפגישה דרש מופז להקדים את הבחירות לראשות המפלגה ולערוך אותן בחודשים הקרובים כדי "לאחד את השורות". בסיום השיחה בארבע עיניים הבהיר מופז כי היחסים בין השניים מתוחים מתמיד. "אני מקווה שהפעם, לשם שינוי, היא תקשיב גם לקולות אחרים", הדגיש.

בתגובה לדרישתו של מופז להקדים את הפריימריז במפלגת קדימה הודיעה לבני, כי היא מסכימה לדון עימו בבקשה. לבני הוסיפה ופנתה אל מופז בבקשה כי יצטרף אליה במאבק למניעת פילוג המפלגה.

קראו את המכתב של רינה מצליח לציפי לבני