העובדת הזרה של ברק: "הייתי מכינה לאהוד קפה עם ויסקי"

פרשת הפיליפינית של ברק - גרסת העוזרת: "רוב הזמן הייתי עובדת במטבח ובניקיונות", סיפרה ד', העובדת הזרה שהועסקה על פי החשד בביתם של אהוד ברק ונילי פריאל. למרות שהחוקרים לא מצליחים לאתר אותה, אמרה העובדת כי תגיע לחקירה בתנאי שיובטח לה שלא תגורש מהארץ

הכינה לו קפה עם ויסקי. ברק ורעייתו (חדשות 2)

פרטים נוספים נחשפים על העסקתה של העובדת הזרה בבית משפחת ברק. "ידיעות אחרונות" מפרסם הבוקר דברים שסיפרה בסוף השבוע ד', העובדת הזרה, למקורביה. "הייתי מכינה לאהוד ברק קפה ותה עם ויסקי", סיפרה ד', "הוא היה מאוד נחמד אלי. הוא היה עסוק כל הזמן וקרא הרבה".

העובדת הזרה הוסיפה כי היא הועסקה בבית משפחת ברק במשך יותר משמונה חודשים. "כשהגעתי לשם הייתה מישהי אחרת ועשינו חפיפה", אמרה ד', "רוב הזמן הייתי עובדת במטבח ובניקיונות". עבור העובדת, שהייתה זקוקה לכסף כדי לפרנס את המשפחה, העבודה אצל בני הזוג ברק לא הייתה מקור הפרנסה היחיד והיא הועסקה במקומות נוספים.

בתחילת החודש פרסמה הכתבת הצבאית של קול ישראל, כרמלה מנשה, כי ברק העסיק בביתו שבמגדלי אקירוב בתל אביב עובדת זרה מהפיליפינים ללא אישור עבודה. העובדת סיפרה כי רעייתו של שר הביטחון, נילי פריאל, העסיקה אותה בסיוע להכנת אירועים בבית הזוג וציינה כי עבדה מספר פעמים גם בניקיון.

בימים האחרונים עושים החוקרים מאמצים לאתר את ד', שירדה למחתרת ולא מגיעה לחקירותיה. למקורביה סיפרה ד' כי היא מוכנה לבוא ולהעיד בתנאי שיובטח לה שלא תגורש מהארץ. "אני נמצאת כאן הרבה שנים והילד שלי נולד כאן".

נילי פריאל נחקרה תחת אזהרה

בשבוע שעבר נחקרה בנושא גם רעייתו של שר הביטחון. פריאל הגיעה תחת מעטה חשאיות למשרדי היחידה המשותפת של משרד הפנים ומשרד התמ"ת, ונחקרה במשך כשעה. לפי בכירים במשרד התמ"ת - פריאל שיתפה פעולה עם החוקרים והודתה בהעסקת העובדת הזרה. לטענתה, היא לא ידעה כי לעובדת, שעסקה בניקיון בביתם של בני הזוג במגדלי אקירוב בתל אביב, לא היה היתר עבודה.

בכירים במשרד התמ"ת אומרים כי "חקירתה של פריאל היא רק ההתחלה, ולא מן הנמנע שנבקש לחקור גם את השר ברק עצמו". אותם בכירים הדגישו כי ברק לא ייחקר רק אם יוכיח שלא ידע מעולם על קיומה של העובדת הזרה ולא ראה אותה מעולם, מה שלא סביר, או שיודה מראש בהעסקתה של העובדת.