רעיית שר הביטחון נחקרה תחת אזהרה

תחת מעטה חשאיות כבד נחקרה שלשום נילי פריאל בפרשת העובדת הזרה הלא חוקית שהועסקה לכאורה בביתם של בני הזוג ברק. פריאל הודתה בהעסקת העוזרת, אך טענה כי לא ידעה שאין לה אישורים חוקיים. בכירים במשרד התמ"ת: "לא מן הנמנע שגם אהוד ברק עצמו ייחקר בקרוב"

"פרשת הפיליפינית" של ברק עולה מדרגה: נילי פריאל, רעייתו של שר הביטחון אהוד ברק, נחקרה באזהרה בחשד שהעסיקה עובדת זרה בניגוד לחוק – כך מדווח הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות".

פריאל הגיעה שלשום תחת מעטה חשאיות למשרדי היחידה המשותפת של משרד הפנים ומשרד התמ"ת, ונחקרה במשך כשעה. לפי בכירים במשרד התמ"ת - פריאל שיתפה פעולה עם החוקרים והודתה בהעסקת העובדת הזרה. לטענתה, היא לא ידעה כי לעובדת, שעסקה בניקיון בביתם של בני הזוג במגדלי אקירוב בתל אביב, לא היה היתר עבודה.

בכירים במשרד התמ"ת אומרים כעת כי "חקירתה של פריאל היא רק ההתחלה, ולא מן הנמנע שנבקש לחקור גם את השר ברק עצמו". אותם בכירים הדגישו כי ברק לא ייחקר רק אם יוכיח שלא ידע מעולם על קיומה של העובדת הזרה ולא ראה אותה מעולם, מה שלא סביר, או שיודה מראש בהעסקתה של העובדת.

עד 52 אלף שקלים קנס

אם יתברר כי העובדת אכן הועסקה בבית ברק ללא היתר, העונש הצפוי הוא קנס מנהלי בהיקף של 5,000 שקלים. אך העניין יכול להתגלגל עד להגשת כתב אישום, אז יכול בית המשפט לפסוק על קנס של עד 52 אלף שקלים.

את הפרשה המביכה חשפה בשבוע שעבר כתבת קול ישראל כרמלה מנשה. העובדת סיפרה כי רעייתו של שר הביטחון, נילי פריאל, העסיקה אותה בסיוע להכנת אירועים בבית הזוג וציינה כי עבדה מספר פעמים גם בניקיון. בשל העובדה כי מדובר בבית אישיות ביטחונית בכירה, הייתה אמורה העובדת לעבור גם בדיקות מקיפות.

גורמים במערכת הפוליטית מיהרו למתוח ביקורת על התנהלותו של שר הביטחון, זאת לאור העובדה שמשרד הפנים וגורמי האכיפה הגבירו את הפיקוח על עובדים זרים העובדים בלי אישור. בתגובה מלשכתו של שר הביטחון נמסר: "האישה עבדה במשק בית באופן מזדמן ובמשרה חלקית ואינה מועסקת עוד".