התפתחות ב"פרשת העוזרת" של ברק

בעקבות חשיפת פרשת העסקת העובדת הזרה של שר הביטחון ברק, פנה שר הביטחון לעו"ד יעקב בורובסקי המקורב למבקר המדינה. במקביל, חוקר המבקר פרשה אחרת בה מעורב ברק - העברת הבעלות על החברה שלו לבנותיו. עו"ד בורובסקי: "לא בטוח שניקח את התיק"

שר הביטחון ברק פנה לעורך הדין יעקב בורובסקי כדי שידריך, ייעץ וייצג את אשתו, נילי פריאל, בחקירתה בפרשת העוזרת הפיליפינית בפני היחידה לעובדים זרים. במקביל, מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס חוקר בקדחתנות את פרשיית העברת החברה של ברק לבנותיו.

ראוי להזכיר כי עו"ד בורובסקי היה בעבר ראש היחידה למלחמה בשחיתות של מבקר המדינה והוא מקורב מאוד למבקר עצמו, מיכה לינדנשראוס. נראה שאצל ברק יש תמיד דבר הנסתר מן העין. עו"ד יעקב בורובסקי מסר בתגובה: "ברק אכן פנה בעניין העוזרת הפיליפינית אלי ואל שותפתי, עו"ד אשבול. עם זאת, מוקדם עדיין לדעת אם ניקח את התיק".

עד 52 אלף שקלים קנס

אם יתברר כי העובדת אכן הועסקה בבית ברק ללא היתר, העונש הצפוי הוא קנס מנהלי בהיקף של 5,000 שקלים, אך העניין יכול להתגלגל עד להגשת כתב אישום, אז יכול בית המשפט לפסוק על קנס של עד 52 אלף שקלים.

את הפרשה המביכה חשפה כתבת קול ישראל כרמלה מנשה. העובדת סיפרה כי רעייתו של שר הביטחון, נילי ברק, העסיקה אותה בסיוע להכנת אירועים בבית הזוג וציינה כי עבדה מספר פעמים גם בניקיון.

בשל העובדה כי מדובר בבית אישיות ביטחונית בכירה, הייתה אמורה העובדת לעבור גם בדיקות מקיפות. גורמים במערכת הפוליטית מיהרו למתוח ביקורת על התנהלותו של שר הביטחון, זאת לאור העובדה שמשרד הפנים וגורמי האכיפה הגבירו את הפיקוח על עובדים זרים העובדים בלי אישור.