הרבנים הגיעו לגנות את הצתת המסגד ושרו "באנו חושך לגרש"

יש כאלו שיאמרו כי מדובר כמעט בנס חנוכה. מספר רבנים ניסו להגיע היום לכפר יאסוף במטרה לגנות את הצתת המסגד ולעזור בשיקום המקום. בשל סיבות ביטחוניות, נמנעה כניסתם לכפר, והם נפגשו עם מנהיגי העדה בצומת תפוח ושרו יחדיו שירי חנוכה. צפו בויכוח בין הרב פרומן לבין ח"כ מיכאל בן ארי באולפן חדשות 2

צו פיוס? קבוצת רבנים מישראל ביקשה היום לבקר בכפר יאסוף שבו הוצת בסוף השבוע מסגד, ככל הנראה בידי אנשי ימין קיצוני. למרות כוונתם הטובה, צה"ל לא אישר לרבנים להיכנס לשטחי הכפר בשל סיבות ביטחוניות, והפגישה בין הצדדים נערכה בצומת תפוח.

למרות המתחים הכבדים, הגיעו הרבנים כשהם נושאים עמם ספרי קוראן בכוונה לסייע בניקיון המסגד שהושחת על ידי אלמונים. במהלך המפגש המרגש בין הרבנים למנהיגי העדה הערבית בכפר שרו ביחד את השיר "באנו חושך לגרש" בעברית ובערבית.

אבד הכבוד הלאומי?

רב היישוב תקוע, הרב מנחם פרומן, אמר כי הסיבה שהגיע לפגישה היא לעבוד בשלום. "השלום זהו שמו של אלוהים במסורת שלנו, ושמו של אלוהים במסורת המוסלמית ואני רוצה להרבות שלום בעולם", מספר פרומן בראיון לחדשות 2.

אך כמו לכל מהלך בעל אופי מדיני כלשהו, גם ליוזמה זו היו מתנגדים מצידה של ישראל. ח"כ מיכאל בן ארי מהאיחוד הלאומי אמר בתגובה לדבריו של הרב פרומן כי הוא חרד לשלומה של דת אחת בלבד, וכי "איבדנו את כבודנו הלאומי".

"יש קודשי ישראל, והייתי שמח לראות את הרב דורשי השלום מהאיסלאם באים לפייס את שריפת בתי הכנסת בחיפה ובלוד", טוען חבר הכנסת. "אני הייתי מוכן להצטרף לגינויים במידה והייתה כאן סוג של סימטריה".