"אולי בעתיד יפגעו באנשי שמאל"

על רקע ההחלטה להקפיא את הבנייה בשטחים, יו"ר תנועת שלום עכשיו יריב אופנהיימר מספר לחדשות 2 באינטרנט על האיומים המתקבלים על חבריו דרך איומים בטלפון ועד שילוט בהתנחלויות: "זה עוד ניסיון לעשות דה לגיטימציה לפועלנו ולסמן אנשים ואולי גם בעתיד לפגוע בהם"

(רויטרס)

על רקע חלוקת צווי ההקפאה וניסיון הממשלה "להיות בסדר עם כולם", ללא הצלחה כל כך, עושה רושם שבעוד בצד המתנחלים הרוחות סוערות, גם בשמאל לא מרוצים מצעדיו של נתניהו. אנשי תנועת שלום עכשיו שהקימה קו טלפון לדיווחים על בנייה בלתי חוקית בשטחים בניגוד להקפאה, מקבלים גידופים כמעט על בסיס יומי.

יריב אופנהיימר, יו"ר התנועה, מספר לחדשות 2 באינטרנט על האיומים המתקבלים על חבריו דרך איומים בטלפון ועד שילוט בהתנחלויות: "זה עוד ניסיון לעשות דה לגיטימציה לפועלנו ולסמן אנשים ואולי גם בעתיד לפגוע בהם", הוא אומר ומוסיף: "המתנחלים מתנהגים כבעלי הבית באזורים ציבוריים ללא שום אחיזה בשום חוק, אנחנו לא נרתע ונביא את כל האינפורמציה הרלוונטית לציבור בישראל על הבנייה הבלתי חוקית בשטחים".

אופנהיימר מדגיש כי אינו רואה את כול ציבור המתנחלים כאלים אלא שהקיצוניים שבהם מהווים את הבעיה: "מול הקיצוניים המדינה והממשלה עומדות חסרי אונים, אנחנו נמשיך בעבודה ולא נרתע נמשיך גם בסיורים באזורים הללו".

למרות הצהרת ראש הממשלה על הקפאת הבנייה, מציין אופנהיימר כי ב'שלום עכשיו' לא מרוצים ממה שקורה בשטח: "הדבר היחיד הטוב בהקפאה היה הנאום על ההקפאה, מאז כולנו משלמים ריבית דה ריבית עם ההטבות שניתנות לאוכלוסיות החזקות בשטחים לעומת האוכלוסיות החלשות בפריפריה, זאת פשוט שערורייה".

אופנהיימר מודע לאיומים הקוראים לעיתים גם לפגוע בו ובחבריו, למרות זאת, הוא מבטיח להמשיך במאבק, "אנחנו אנשים ערניים, מסתכלים ימינה ושמאלה, לא אדישים למה שקורה, בסופו של דבר, אני לא מתכוון לוותר על מה שאני מאמין ואני מקווה שבצד השני גם אם יש אנשים מתוסכלים הם לא ייפנו לאלימות ולקיצוניות".