אישתו של אהוד ברק תיחקר בקרוב

בעקבות חשיפת פרשת העסקת העובדת הזרה של שר הביטחון ברק, צפויה אשתו פריאל להיחקר בימים הקרובים. לאור רגישות המקרה, בו מעורב לכאורה שר בממשלה, שוקלים החוקרים להגיע לביתם של בני הזוג לחקור את פריאל. בשלב זה, לא ברור האם השר ברק ייחקר בעצמו

נילי פריאל צפויה להיחקר בפרשת העובדת הזרה (חדשות 2)

לאחר שנחשף כי שר הביטחון העסיק בביתו עובדת זרה מהפיליפינים בניגוד לחוק, מפרסם הבוקר עיתון ידיעות אחרונות כי בימים הקרובים צפויה להיחקר אישתו של שר הביטחון - נילי פריאל.

על פי הפרסום, חוקרי יחידת הסמך לעובדים זרים מתכוונים להזמין את פריאל לחקירה, אך מאחר ומדובר במקרה עדין, בו מעורב לכאורה שר בממשלה, ייתכן כי החוקרים יגיעו בעצמם לדירתם של בני הזוג, בבנייני אקירוב בתל אביב. כרגע עדיין לא ברור האם השר ברק ייחקר גם הוא.

טרם חקירת פריאל, הוחלט ביחידת הסמך לעובדים זרים, בשיתוף משרדי התמ"ת והפנים, לערוך בדיקה מקיפה של הפרשה. ראשית, מתכוונים החוקרים לאתר את העובדת הזרה ולתחקר אותה אודות דרך העסקתה בביתו של שר הביטחון.

עד 52 אלף שקלים קנס

אם יתברר כי העובדת אכן הועסקה בבית ברק ללא היתר, העונש הצפוי הוא קנס מנהלי בהיקף של 5,000 שקלים. אך העניין יכול להתגלגל עד להגשת כתב אישום, אז יכול בית המשפט לפסוק על קנס של עד 52 אלף שקלים.

את הפרשה המביכה חשפה שלשום כתבת קול ישראל כרמלה מנשה. העובדת סיפרה כי רעייתו של שר הביטחון, נילי ברק, העסיקה אותה בסיוע להכנת אירועים בבית הזוג וציינה כי עבדה מספר פעמים גם בניקיון. בשל העובדה כי מדובר בבית אישיות ביטחונית בכירה, הייתה אמורה העובדת לעבור גם בדיקות מקיפות.

גורמים במערכת הפוליטית מיהרו למתוח ביקורת על התנהלותו של שר הביטחון, זאת לאור העובדה שמשרד הפנים וגורמי האכיפה הגבירו את הפיקוח על עובדים זרים העובדים בלי אישור. בתגובה מלשכתו של שר הביטחון נמסר: "האישה עבדה במשק בית באופן מזדמן ובמשרה חלקית ואינה מועסקת עוד".