אלפים בהפגנת הימין בי-ם: "ביבי די להתקפל"

אחרי העימותים עם פקחי הבנייה, מגיע תור ההפגנה מול בית ראש הממשלה: אלפי פעילי ימין גדשו את כיכר פריז בי-ם, בקריאה לנתניהו "לשבור את ההקפאה". בין המשתתפים גם אנשי הליכוד ח"כ חוטובלי וח"כ דנון - המתנגדים להחלטה על ההקפאה. ח"כ אריה אלדד הלהיב את ההמונים בקריאה "אתם מאמינים לביבי?", והקהל שאג: "לא!"

מועצת יש"ע הפגינה הערב עוצמה רבה במחאת ענק נגד ההקפאה מול ביתו של ראש הממשלה בירושלים.

על פי ההערכות, כ-15,000 אנשי ימין הגיעו לכיכר פריז הסמוכה למעון הרשמי של ראש הממשלה נתניהו להפגנה נגד החלטת הממשלה להקפיא את הבנייה בהתנחלויות, תחת הסיסמה: "לשבור את ההקפאה". המשתתפים נשאו שלטים בנוסח "ביבי – בושה", "ביש"ע ממשיכים ובונים", וגם - "ביבי, מתי תפסיק להתקפל".

ח"כ דנון הניף שלט עם הטלפון של הבית הלבן: "תתקשרו לאובמה"

ח"כ אריה אלדד שעלה לנאום אמר כי "נתניהו מדבר על הקפאה, אך חושב ומתכוון להתנתקות". ח"כ אלדד שאל את ההמונים: "אתם מאמינים לביבי?", והתשובה החד-משמעית שנשמעה מההמונים: "לא".

בין המשתתפים, מלבד ראשי רשויות רבים מיהודה ושומרון, חברי כנסת ובהם גם נציגי הליכוד הנמנים על מתנגדי ההקפאה - ח"כ ציפי חוטובלי וח"כ דני דנון. במהלך נאומו על הבמה, הניף ח"כ דנון שלט ענק ובו שמו של נשיא ארה"ב ברק אובמה ומספר הטלפון של הבית הלבן. דנון קרא להמונים להתקשר לאובמה ולומר לו (כך במקור באנגלית) - "Take your hands off Jerusalem".

חוטובלי: "הקרב הוא על ירושלים"

"זה לא מאבק על יש"ע - זה מאבק על הריבונות", הכריזה ח"כ חוטובלי. "הקרב הוא על ירושלים שהאיחוד האירופי רוצה להכריז עליה כעל בירת פלסטין".

"נשבור את ההקפאה מבפנים", הבטיח "כ אורי אורבך (הבית היהודי). "נשבור את ההקפאה בין עם ישראל לארץ ישראל, בין חילונים לחרדים - כי לשם כך נבחרנו".

מפכ"ל המשטרה רב-ניצב דודי כהן התייחס מוקדם יותר לתגובת אנשי הימין להקפאת הבנייה בהתנחלויות, ואמר: "יש להכיל את חופש הביטוי והמחאה עד גבול מסוים. קו הגבול הוא ברור וחד, ונעצר היכן שיש פגיעה בסדר הציבורי, באנשי ציבור, בחיילים ובשוטרים".