האיחוד הלאומי משיב להרשקוביץ: לא לאיחוד הימין

השר הרשקוביץ יוצא בגלוי נגד הממשלה והחלטותיה ומנסה ליצור חזית אופוזיציונית לראש הממשלה נתניהו. במכתב ששלח לח"כ יעקב כץ הוא קורא לאחד את מפלגות הימין. האיחוד הלאומי מתנגד - כל עוד "הבית היהודי" חברים בקואליציה

האם הבית היהודי והמפד"ל יתאחדו? (חדשות 2)

רעיון איחוד מפלגות הימין החזיק מעמד דקות ספורות, כשחברי סיעת האיחוד הלאומי סירבו להצעת הבית היהודי לאחד את שתי המפלגות ולערוך פריימריז משותפים, כל עוד המפלגה לא פורשת מהקואליציה.

מוקדם יותר הערב פנה השר דניאל הרשקוביץ מהבית היהודי במכתב ליו"ר האיחוד הלאומי ח"כ יעקב כץ (כצל'ה), בבקשה לאחד כוחות בין המפלגות כדי להיאבק בהקפאה, ולערוך פריימריז משותפים.

"אני כותב אליך בלב קרוע ומורתח, כאשר ההתיישבות היהודית בא"י מתמודדת עם גזירות קשות וחלקים לא מבוטלים בחברה הישראלית ובנציגותה הפוליטית מתנערים מערכי הציונות. אני כותב אליך על רקע מאמצינו המשותפים לאחרונה לאיחוד וליכוד השורות", כותב השר הרשקוביץ.

יש לציין כי מדובר בשר בממשלה היוצא בגלוי נגד הממשלה והחלטותיה ובעצם מנסה ליצור חזית אופוזיציונית לראש הממשלה בנימין נתניהו. "אני משוכנע שלפנינו הזדמנות פז ושעת כושר לבצע את הליכי הדמוקרטיזציה במשותף, ולבצע חשיבה והתייעצויות משותפות באשר לעריכת מפקד החברים ובחירת מרכז מפלגתי משותף. אין סיבה שלציונות הדתית, שמצויה בימים אלה בפני אתגרים קשים מבית ומחוץ, יהיה ייצוג פרלמנטרי מפוצל וחלש", הוא כותב.

הרשקוביץ מסיים את מכתבו: "הבה נחזור עכשיו וניטול חלק בבניין מפלגה ציונית דתית ומסורתית גדולה ואיתנה, שתקדם את עקרונות התורה והעבודה, ההתיישבות והעוצמה הרוחנית במדינה, מתוך גאווה לאומית ויראת שמיים.