הוגשה הצעת החוק הראשונה של ישראל ביתנו: עונש מוות למחבלים

חבר הכנסת הטרי שרון גל הגיש מטעם המפלגה את התיקון לחוק העונשין שיאפשר להשית עונש מוות על מי שיורשע ברצח בנסיבות טרור. זו הייתה אחת מהבטחות הבחירות הבולטות של יו"ר המפלגה ליברמן

"החוק יחזק את ההרתעה". גל, היום (חדשות 2)

חבר הכנסת החדש שרון גל (ישראל ביתנו) הגיש היום (שלישי) את אחת מהצעות החוק הראשונות בכנסת ה-20, הצעת חוק "עונש מוות למחבלים". על פי הצעת החוק, אדם שיורשע ברצח בנסיבות טרור - יידון למוות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן הבטיח לאורך מערכת הבחירות האחרונה כי הצעת החוק הראשונה שתגיש מפלגתו תהיה התיקון הזה לחוק העונשין. ההצעה כוללת סעיף לפיו מי שהורשע בפעילות טרור בשטחי הגדה המערבית, שטח בו חל צו אלוף, דינו מיתה.

מטרת ההצעה היא שינוי המצב הקיים בו רק החלטה פה אחד של שופטים יכולה להטיל עונש מוות למצב בו גם רוב רגיל של שופטים יוכל לגזור את העונש הזה. מטרה נוספת היא למנוע מצב בו אלוף יכול להמתיק את העונש.

"חייבים לשנות את המציאות ולמגר את הטרור", אמר ח"כ גל. "חוק עונש מוות יחזק את ההרתעה הישראלית. הבטחנו - ואנחנו נחושים לקיים. מוסרי וערכי לחוקק את החוק הזה למען שמירה על חיי אזרחנו. יש לזה תמיכה רחבה בעם - לכולם ברור שזה חוק שחייב לעבור".