שטייניץ: אתקשה לתמוך בעסקת שליט כפי שהיא כרגע

"אתקשה לתמוך בעסקה כפי שהיא נראית כרגע", אמר השר המקורב לנתניהו והחבר בקבינט המדיני. לדבריו, "שחרור שליט - לא בכל מחיר ותמיד צריך לקחת בחשבון שיקולי ביטחון לאומי לטווח ארוך". שטייניץ, שהתנגד לעסקת טננבאום, אמר שהוא נוטה להתנגד לעסקה אך מבין את אלו שתומכים בה

שר האוצר יובל שטייניץ התבטא הערב נגד עסקת שליט: "אתקשה לתמוך בעסקה כפי שהיא נראית כרגע", אמר השר המקורב לנתניהו והחבר בקבינט המדיני בתכניתנו "פגוש את העיתונות".

שר האוצר אמר כי להערכתו, עדיין אין עסקה והוא כלל לא בטוח שעסקה כזו קרובה לחתימה. "אני תמיד חושב שגם במקרים כאלו השיקולים הביטחוניים לטווח ארוך אינם יכולים התבטל. שחרור שליט - לא בכל מחיר ותמיד צריך לקחת בחשבון שיקולי ביטחון לאומי לטווח ארוך", אמר.

שטייניץ מתח ביקורת על ניהול משא ומתן עם חמאס בנוגע לשחרורו של שליט: "בשנות ה-70' ישראל היא זו שעמדה איתנה מול סחטנות הטרור, נזפנו בעבר באירופה ובארה"ב על כניעתם לטרוריסטים". שטייניץ טוען כי בשנים האחרונות הדברים השתנו - האמריקנים לא נושאים ונותנים עם טרוריסטים בעירק ובאפגניסטן ואילו ישראל כן.

"מתים לראות את גלעד שליט בבית"

"כולנו מתים לראות את גלעד שליט בבית, אך יש סכנה שהטרור יתחדש והוא יהיה יותר חריף, יותר חזק והעסקה תתן לו רוח גבית", אמר שטייניץ, שהוביל את ההתנגדות לשחרור אלחנן טננבאום וגופותיהם של אלדד רגב ואהוד גולדווסר תמורת מחבלים.

"אולם כאן יש רגישות אחרת", אמר השר והוסיף: "מדובר בחייל חי. אני נוטה להתנגד בגלל ההשלכות לטווח ארוך שיש לעסקה הזו, אך אני מבין את אלה שתומכים בה".