ח"כ אלדד: למרוד ולהמשיך בבנייה בהתנחלויות

מחנה הימין מסרב לקבל את החלטת ראש הממשלה על הקפאת הבנייה בהתנחלויות. ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי) קורא היום בפומבי למרי אזרחי של המתנחלים ולהמשיך במרץ את הבנייה. על נתניהו: "אדם חסר עמוד שדרה, מוקף בסמרטוטים"

להמשיך את הבנייה בהתנחלויות. ארכיון (רויטרס)

עליית מדרגה במחאה נגד ההחלטה להקפיא את הבנייה בהתנחלויות? חבר הכנסת האריה אלדד מהאיחוד הלאומי קורא היום למרי אזרחי של המתנחלים ומשתלח בראש הממשלה נתניהו: "מדובר באדם ללא חוט שדרה".

אלדד, שהתראיין הבוקר לתוכנית הרדיו "גומרים הולכים" ברדיו תל אביב, קרא למתנחלים לבנות בתים באלפים, כי להילחם בצורה מעשית בשטח בהחלטת ההקפאה. "צריך לבנות, להציע לפקחים קפה ועוגיות, ואם יבואו עם דחפורים לעמוד בבתים ולא להתפנות", אמר.

"אני לא קורא לאלימות, אלא למרי אזרחי שיוכיח לראש הממשלה שאי אפשר להקפיא", הדגיש ח"כ אלדד, אך לא פסח על ההזדמנות לתקוף גם את ראש הממשלה אישית. "מדובר באדם ללא חוט שדרה - ואיתו חבורה של שרים סמרטוטים", טען.

נתניהו: "זה לא צעד קל"

ישראל הודיעה ביום רביעי האחרון כי נענתה לדרישה האמריקנית, ותקפיא את הבנייה בשטחים למשך עשרה חודשים. זאת, מתוך כוונה לחזק את יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. "הקבינט אישר השהייה של ההתנחלויות, של התחלות בנייה חדשות למגורים, ושל אישורי בנייה חדשים למגורים ביהודה ובשומרון לתקופה של עשרה חודשים", אמר ראש הממשלה.

"זה צעד לא קל, זה צעד כואב ואנחנו נוקטים אותו מתוך שיקולים לאומיים רחבים, ובמטרה לעודד את חידוש המשא ומתן עם שכנינו הפלסטינים", הוסיף נתניהו. עם זאת, ברשות הפלסטינית לא קיבלו בברכה את ההחלטה הישראלית. "יש להקפיא את כל הבנייה, גם במזרח ירושלים, וללא תקופת זמן", אמרו יועציו של אבו מאזן.