האיחוד הלאומי: "דחו את העסקה הארורה הזו"

ארבעת חברי סיעת הימין האיחוד הלאומי כינסו היום מסיבת עיתונאים, בה עסקו בעיקר במחיר הגבוה, לדבריהם, שישראל תיאלץ לשלם במסגרת העסקה לשחרור גלעד שליט. הם קוראים לראש הממשלה לא להיכנע לטרור ולפעול למען שחרור שליט בדרכים אחרות, כלכליות וצבאיות. ח"כ אורי אריאל קרא לראש הממשלה: "דחה את העסקה הארורה הזו"

בעוד נועם ואביבה שליט מדלגים משר לשר בניסיון לשכנע את מקבלי ההחלטות לתמוך בעסקה לשחרור גלעד שליט, כינסו היום ארבעת חברי סיעת האיחוד הלאומי מסיבת עיתונאים בכנסת בה הבהירו את עמדתם נגד העסקה: "זו מתנה לטרור".

יו"ר הסיעה, יעקב כץ (כצל'ה) היה הראשון לעמוד מול המיקרופונים ואמר "אם מדינת ישראל היא מדינה חפצת חיים, היא חייבת לנהל את נושא הטיפול בשבויים בצורה שונה לגמרי. יש לנו מה ללמוד ממדינות שאנחנו שואפים להידמות אליהן כמו ארצות הברית של אמריקה".

ח"כ כץ הזכיר כי ישראל נכוותה בעבר כאשר מחבלים רבים ששוחררו בעבר, אם בעסקת ג'יבריל ובעסקאות נוספות, חזרו מיד לאחר שחרורם מהכלא הישראלי לעסוק בטרור, והביע חשש גדול כי גם הפעם יחזרו המשוחררים לעסוק בפיגועים נגד ישראל.

"מלמדים את העולם איך נכנעים לטרור"

ח"כ אורי אריאל חיזק את דבריו של יו"ר מפלגתו: "לפני כשנה אמרתי לנועם שליט, כי הדרך בה מתנהלת מדינת ישראל איננה נכונה", תשאלו כל מומחה לטרור והוא יאמר לכם, מי שנכנע לטרור ומשחרר מחבלים מביא עליו עוד טרור". ח"כ אריאל הוסיף עוד: "יש חלופה למשא ומתן הנוכחי בנושא שליט, היה צריך להפעיל על עזה את כל המנופים, כלכליים וצבאיים, על מנת להביא לשחרורו של גלעד שליט".

ח"כ אריאל סיכם את דבריו באמירה ישירה לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשרים: "גלו אומץ ציבורי, ותדחו את העסקה הארורה הזו, שתביא על כולנו חיים מאוד קשים ורווי טרור".

ח"כ אריה אלדד אמר כי "כמו שארה"ב לא מנהלת מגעים עם ארגוני הטרור בעירק ובאפגניסטן, אין סיבה שממשלת ישראל תנהל מגעים עם החמאס". אלדד הוסיף ואמר "בעבר ישראל לימדה את כל העולם איך נלחמים בטרור, היום, לצערנו, אנחנו מלמדים את העולם איך להיכנע לטרור".