אושר: פיצויים לנפגעי שכול פלילי

בעקבות גל האלימות הקשה שתוקף את ישראל, אושרה היום תכנית מיוחדת לסיוע למשפחות נרצחים. ההצעה מתייחסת רק למשפחות של קורבנות תמימים של רצח והריגה, וכוללת עזרה פסיכולוגית, משפטית וכלכלית. עלות התוכנית למדינה: 18 מיליון שקלים וחצי

תמיכה למשפחות הנרצחים. ארכיון (חדשות 2)

@001הממשלה אישרה היום חוק המאפשר להעניק למשפחות של קורבנות נרצחים סיוע כלכלי מהמדינה. יוזם התוכנית, שר הרווחה והשירותים החברתיים יצחק הרצוג הסביר על היוזמה: "בהרבה מקרים בני המשפחה נותרים לבד ואף מוצאים עצמם נאבקים מול הממסד. מצב זה בלתי נסבל".

תוכנית הסיוע מכוונת לעזור בשיקום משפחות של קורבנות עבירות של רצח והריגה, שאיבדו את חייהם ללא כל סיבה. המטרה היא לעזור לפלח זה באוכלוסיה, שלא מקבל כעת כל עזרה ממשלתית, להתמודד עם האובדן הטראומטי.

חברי הממשלה אישרו את ההצעה הכוללת עזרה פסיכולוגית, שירותי ייעוץ משפטי וסיוע כלכלי, לאחר שכבר קיבלה את תמיכתם של שר האוצר וראש הממשלה בנימין נתניהו. עלותה הכוללת של התוכנית מגיעה ל-18 מיליון שקלים וחצי ותכלול הכשרת כוח אדם שיפעיל את מרכזי הסיוע והעזרה למשפחות הנרצחים.

170 קורבנות בשנה

על פי נתוני המשטרה והלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, המספר הממוצע של מקרי המתה ב-10 השנים האחרונות הוא כ-170 בני אדם בשנה. גל האלימות הקשה שתקף לאחרונה את ישראל, הוא זה שהעלה את היוזמה החדשה.

ממשרדו של הרצוג נמסר כי במדינות רבות בעולם קיים מערך שירותים עבור נפגעי עבירות אלימות הנותנים טיפול. בנוסף לסיוע הרב שמתקבל, במדינות מסוימות גם ניתן פיצוי כספי עקב הפסדי הכנסה וכפיצוי לסבל ולכאב שעוברות המשפחות.