איתור יועץ משפטי: הוועדה כשלה - לא הצליחה להרכיב רשימת מועמדים

הוועדה העבירה מכתב לראש הממשלה ולשר המשפטים בו פירטה את מהלך פעילותה, שבאה לסיומה הערב. כדי להסכים על מועמד יש להשיג תמיכה של ארבעה מתוך חמשת חברי הוועדה, אולם ארבעה מועמדים הצליחו להשיג תמיכה של שלושה חברים בלבד. לשכת רהמ": נתניהו שוקל כעת כיצד להמשיך בהליך נאות לבחירת יועץ, במועד הדרוש"

הוועדה כשלה בבחירת רשימת (רויטרס)

הוועדה המקצועית ציבורית לאיתור מועמדים למשרת היועץ המשפטי לממשלה הודיעה כי היא מחזירה את המנדט לממשלה, אחרי שלא הצליחה להגיע להסכמה על רשימת מועמדים ראויים לטעמה.

"הוועדה המקצועית-ציבורית להצעת מועמדים למשרת היועץ המשפטי לממשלה הודיעה הערב לראש הממשלה ולשר המשפטים כי לא עלה בידה, על אף נסיונות רבים שנעשו בכיוון זה, להביא בפני הממשלה אף לא מועמד אחד הנהנה מהסכמתם של לפחות ארבעה מחברי הוועדה", נכתב בהודעה.

הוועדה העבירה מכתב לראש הממשלה ולשר המשפטים בו פירטה את מהלך פעילותה, שבאה, כאמור, לסיומה הערב. כדי להסכים על מועמד יש להשיג תמיכה של ארבעה מתוך חמשת חברי הוועדה, אולם ארבעה מועמדים הצליחו להשיג תמיכה של שלושה חברים בלבד. מדובר בעו"ד צבי אגמון, פרופ' דפנה ברק-ארז, עו"ד יהודה וינשטיין ופרופ' ידידיה שטרן.

מלשכת ראש הממשלה נמסר, כי "בנימין נתניהו שמע את הודעת הוועדה ושוקל כעת כיצד להמשיך בהליך נאות לבחירת יועץ, במועד הדרוש".