מי השתיק את המיקרופון של לבני?

הרבה טענות נשמעו היום נגד ראש הממשלה במהלך הדיון המיוחד שהתקיים בכנסת. חברי האופוזיציה האשימו את נתניהו שהוא תקוע במקום ושהמדיניות שלו קפואה, אך מה שקפא באמת - היה המיקרופון של יו"ר האופוזיציה שהפסיק לעבוד במפתיע במהלך הנאום, וגרר שורה של תגובות מבודחות מהח"כים. ויש מי שכבר האשים את מופז בתקלה

ראש הממשלה בנימין נתניהו ניצב היום מול ביקורת נוקבת מצד חבריו לכנסת. בדיון שהתקיים במליאה תחת הכותרת "הממשלה עסוקה בהישרדות ואינה דואגת לצרכי הציבור", דאגו חברי האופוזיציה להשמיע את טענותיהם כלפי המדיניות הכלכלית והמדינית של ישראל שקפאה, לטענתם, על מקומה.

אך מה שהפך את דבריה של לבני מנאום תוכחה רגיל לנאום שלא יישכח הוא לא דווקא הדברים שאמרה, אלא איך שהם נשמעו (או יותר נכון - לא נשמעו). במהלך הנאום של יושבת ראש קדימה, רגע לפני שיא הפאתוס - הפסיק לפתע המיקרופון לעבוד ולוח הזמנים התעכב במשך עשר דקות עד שהטכנאים תיקנו את התקלה.

אולי מופז אחראי לתקלה המביכה?

בשלב מסוים, סבלנותה של לבני פקעה והיא יצאה מהאולם. חברי הכנסת המבודחים חששו תחילה ששאול מופז אחראי לתקרית בעקבות היריבות בין השניים, כפי שתועדה לפני יומיים. לפני התקלה המדוברת, הספיקה יושבת ראש האופוזיציה לדבר על מצבה העגום של ישראל בתקופה האחרונה. "ישראל במצב קשה. המדינה הדמוקרטית היחידה במזרח התיכון והיהודית היחידה בעולם, מבודדות ולא מובנת כפי שלא הייתה שנים רבות".

באשר לתפקודו של ראש הממשלה אמרה לבני כי "לא מספיק לומר שאין פרטנר. לדבר ולנאום, זה לא ביטוי לחוזק. יש מנהיג שנראה ומדבר חזק - אך ישראל יותר חלשה". לבני הוסיפה: "בעיניי, מי שלא עושה טועה ובגדול. זה נכון לקיפאון בתחום המדיני וגם להחלטות בתחום הכלכלי-חברתי. בתחום המדיני נדרשת הכרעה ובעוד שחברי הממשלה חוששים מההסדר, יש מחיר גדול יותר לישראל. את מחיר אי העשייה משלמת ישראל. את מחיר הקיפאון רואים עכשיו".

נתניהו: "פתוחים לניהול משא ומתן"

לפניה נשא דברים ראש הממשלה, שדיבר בעיקר על מצב המו"מ המדיני."אנחנו פתוחים לניהול משא ומתן", אמר נתניהו, "אך מן הרגע הראשון לא נענינו מהצד הפלסטיני לקריאה. במקום זה קיבלנו תביעות ותנאים מוקדמים".

ראש הממשלה הוסיף כי "יש להתאים את ציפיות הפלסטינים. הם מביטים בבית הזה ועל חברי האופוזיציה, ואני חושב שמה שיביא אותם מהר יותר למו"מ זה שהם יראו שרוב הכנסת מאוחדת".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק