כך מנפנפת לבני את מופז

יו"ר קדימה מתלוננת שכבר מספר ימים היא מנסה להשיג את סגנה כדי לקבוע מועד לדון בתכנית המדינית שהציע בשבוע שעבר, אך הוא מסנן אותה. היום בישיבת הסיעה ניסה מופז לדבר על חשיבות האחדות במפלגה, ובכל משפט ענתה לו לבני, שכלל לא הסתכלה לו בעיניים, במילה "נפלא". מה אתם חושבים על זה? אנחנו חושבים שזה נפלא

ישיבות סיעה אינן האירוע הכי מעניין בעולם. מדובר באירוע שגרתי, בו חברי הסיעה מעבירים הודעות, מצהירים הצהרות, עונים בדיפלומטיות על שאלות והדברים המעניינים באמת מתרחשים אחרי שהכתבים יוצאים מחדר הישיבות ומכבים את המצלמות.

אבל היום זה לא קרה - הדיון שהתנהל בין מספר 1 בקדימה ציפי לבני לבין מספר 2 שלה, שאול מופז, אמור להתקיים אחרי שכל הצלמים, המקליטים והעיתונאים יוצאים מן האולם. במקום זאת, הוא התקיים לעיני התקשורת.

הרקע: התכנית המדינית אותה הציע מופז בשבוע שעבר, בה הוא "עקף" את לבני משמאל. לבני אמרה שהיא מחפשת את מופז כבר כמה ימים בטלפון, כדי לקבוע מועד דיון בנושא בסיעה, אך מופז לא עונה לה. מופז הגיע לישיבת הסיעה לאחר שחשב שידונו בתכניתו כבר היום, והתוצאה - נפלאה.

ח"כ מופז מדבר על חשיבות האחדות בקדימה, ומדי כמה משפטים לבני מגיבה - "נפלא". לא צריכים להיות מומחים לשפת גוף כדי לדעת שקדימה לא ממש מאוחדת ושהמצב רחוק מלהיות נפלא. ומה אתם חושבים על זה? אנחנו חושבים שזה נפלא.