בניזרי מתחנן מהכלא: "פדו אותי"

כשהוא מאחורי סורג ובריח, "השתתף" השר לשעבר שלמה בניזרי מתוך הכלא בטקס פדיון הבן של נכדו. באירוע לקחו חלק גם השר אלי ישי והרב הראשי שלמה עמאר. בניזרי אמר בשיחה טלפונית בעצב מעורב בשמחה: "יהודי חייב להיות יהודי, בכל מצב, לא משנה היכן הוא נמצא". צפו בדברים

השר לשעבר שלמה בניזרי נמצא מאחורי סורג ובריח לאחר שהורשע בעבירות של שוחד, אך למרות זאת הוא זכה לקחת חלק פעיל בטקס "פדיון הבן" שנערך אמש לנכדו שלמה. בעוד נכדו נפדה, ביקש בניזרי מהאורחים רבי המעלה: "פדו גם אותי".

לאירוע הגיעו מנהיגי החברה החרדית בכלל ובכירי תנועת ש"ס בפרט. בין היתר השתתפו בשמחה השר אלי ישי, הרב הראשי הספרדי שלמה עמאר ורבים אחרים. בניזרי האזין לאירוע מהטלפון בכלא בשמחה מהולה בעצב. צלם אתר "חרדים" יוסי קוריץ השתתף גם הוא בשמחה וצילם את התיעוד שלפניכם.

לאחר שזכה לברכות מהרבנים, העביר בניזרי דרשה טלפונית ששודרה ברמקולים. "שוב אני נאלץ להיות כאן", אמר השר לשעבר. "כמו שאמרתי בעבר 'לבי במזרח ואנוכי במערב הפרוע', כשאני רואה את כל הדברים האלה, את כל מה שאנחנו עוברים פה, אני רואה איך הקב"ה מסובב את הדברים, ולמרות כל ההשתדלויות שעשינו הקב"ה החליט שנהיה כאן".

"גם אני נמצא פה בשבי"

"הכאב הגדול הוא כמובן להמשיך ולזכות את הרבים בצורה הרחבה שהיינו זוכים לעשות כל שבוע", הוסיף בניזרי בנאומו. "להגיע למאות ולאלפים אבל מה לעשות אנחנו 'בנים אתם לה' אלוקיכם' ואנחנו עבדים לפניו יתברך. גם אני נמצא פה עכשיו לצערי הרב בשבי, ויש מצווה לפדות אותי - מצות פדיון שבויים".

"יהודי חייב להיות יהודי, בכל מצב, לא משנה היכן הוא נמצא", הוסיף בניזרי בעצב. "בכל מצב אנחנו ששים ושמחים לעשות את רצון אבינו שבשמים "פועל אמת שפעולתו אמת" אין לנו חלילה שום טרוניות כלפי השם יתברך".

"אתם הנמצאים שם, לבי עמכם", סיים בניזרי וביקש: "כולכם תישאו תפילה קטנה לאבינו שבשמים שבלילה הקדוש הזה נזכה כולנו בעזרת ה' לבשורות טובות ישועות ונחמות".

מיוחד: חתונת בתו של שלמה בניזרי

4 שנות מאסר בפועל לבניזרי

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק