לא רק הבת של: ח"כ אורלי לוי בראיון חגיגי במיוחד

חברת הכנסת עם הייחוס המשפחתי הכי מפורסם בישראל חוגגת היום את יום הולדתה ה-36. תוך כדי קפיצה בין ועדות הכנסת, מספרת ח"כ אורלי לוי בראיון לחדשות 2 באינטרנט על מה שעבר עליה במהלך הקדנציה הקצרה שלה עד כה: האכזבות, ההצלחות, הציפיות להמשך הדרך ואפילו על יחסיה עם יו"ר מפלגתה, אביגדור ליברמן

תשעה חודשים לאחר שהושבעה רשמית כחברת כנסת מן המניין, חברת הכנסת אורלי לוי-אבוקסיס מסכמת 36 שנים מאז הולדתה. נדמה שלוי הרבה יותר מפוכחת היום מבעבר: "הזירה השתנתה, אבל מאז ומעולם התגייסתי למאבקים חברתיים", היא מספרת בחיוך בראיון לחדשות 2 באינטרנט.

שוחחנו הבוקר עם חברת הכנסת הטרייה לכבוד יום הולדתה, אותו ציינה בוועדת העבודה למען זכויות הנכים בכנסת. "אנחנו מצליחים לעשות המון בוועדה הזו, אנחנו מזיזים פה דברים", אומרת חברת הכנסת החדשה.

"שיניתי, אבל שינוי לא תמיד מספיק", מודה לוי, "ישנם אילוצי קואליציה ואילוצים תקציביים. גם להעלות נושא על סדר היום התקשורתי זו הצלחה, למרות שנושאים חברתיים פחות מעניינים את התקשורת".

"ליברמן מאוד רגיש"

בניגוד למה שמקובל לחשוב על הבוס שלה, היא מעידה שישנם יחסים טובים מאוד בינה לבין יו"ר ישראל ביתנו, שר החוץ אביגדור ליברמן: "אני משוחחת איתו הרבה. בודקת, מתייעצת, לפעמים גם מוודאת שיש לי אור ירוק לפעול בנושאים מסוימים", היא אומרת. לדבריה, ליברמן קשוב גם לנושאים החברתיים. "למרות מה שחושבים עליו, הוא מאוד רגיש לילדים בסיכון".

מי שמוכרת יותר כדוגמנית ומגישת תכניות בטלוויזיה, מודה שהיא עדיין בתהליך בכל מה שקשור לפוליטיקה, אבל יש לה יתרונות משלה. "יש לי פרופסור בבית. כשאני צריכה לדעת אם ללכת דרך הוועדה או בדרך אחרת, אני פונה למורה הפרטי שלי", מספרת לוי על אביה, שר החוץ לשעבר דוד לוי. "בינתיים זה עובד, למרות שגם לו לפעמים יש דילמות בבחירת דרך הפעולה הנכונה".

ממרומי גיל 36, מציינת לוי את מה שגורם לה הכי הרבה גאווה: "ההישג הכי גדול שלי הוא שלושה ילדים מקסימים". למרות ימיה בעבר בברנז'ה התל-אביבית, היא מודה שאין כמו בבית: "גרתי תשע שנים בתל אביב. לגדל ילדים בתל אביב זה לא הדבר שהתאים למי שמגיע ממקום שקט כמו בית שאן, וזו גם הסיבה שחזרתי לשם לבסוף".

מעדיפה את בית שאן על הבטון של ת"א

בזמן ההשבעה לכנסת, ארכיו (חדשות 2)
למי שתוהה מה היתרונות בלגור במקום כמו בית שאן, מסבירה ח"כ לוי כי "אפילו היום, כשקמתי בשש בבוקר, שתיתי את הקפה שלי מתחת לעץ הזית ונסעתי לכאן שלוש שעות בפקקים. שווה יותר מאשר לגור בבנייני הבטון של תל אביב".

את יום הולדתה מתכננת לוי לבלות בחיק משפחתה: "סוף השבוע יוקדש ליום ההולדת, נעשה משהו באווירה הביתית", היא מבטיחה. "אני מקווה שבעלי ארגן משהו כי לי לא היה זמן לארגן שום דבר עם העבודה הזאת".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק