ח"כ בן-ארי: "את תורת כהנא יש להכניס גם בתוקפנות"

תנועת כך הוצאה מחוץ לחוק לפני יותר מ-20 שנה, אך מתברר שגם היום היא חיה, בועטת וגלויה מתמיד בקרב מאות פעילי הימין שבאו לציין את יום השנה למותו של הרב מאיר כהנא. כשהם מציגים בגאווה את "הרכש" החדש - דודו אלהרר, הפך האירוע כולו להפגנת כוח פוליטית של ממש. כך זה נראה

יום השנה ה-19 למותו של הרב מאיר כהנא הפך כצפוי להפגנת כוח של הימין הקיצוני. מאות פעילים, בהם גם אישי ציבור, ציינו את מותו של הרב מעורר המחלוקת באזכרה בירושלים.

אחרי שקריאתו של ח"כ בן-ארי לפעילי הימין להגיע לאזכרה הגיעה עד קול ישראל, צבאו הערב מאות אנשי ימין על אולם "היכל דוד" שבירושלים. הפנים שהופיעו באולם מוכרים לרובנו דרך ההפגנות ומסכי הטלוויזיה. מלבד בן-ארי, הגיעו גם ברוך מרזל ואיתמר בן גביר - שאף הנחה את האירוע.

"כוכב הערב": דודו אלהרר

"הרכש" החדש שהציגו הפעילים היה שדרן הרדיו דודו אלהרר, שהצליח לעצבן רבים בציבור הישראלי בשבועות האחרונים לאחר שתועד מכנה את אריאל שרון "נבל". את הדברים אמר לפעילי "שלום עכשיו" שהתחזו לעיתונאים כדי לתעד את פעילי הימין באמירות מביכות.

"מגיע לו את העונש הכי חמור בשמיים", אמר אלהרר כשנשאל על שרון. "הייתי כל כך רוצה שהוא ירגיש את זה, שהוא יסבול, פשוט נבלה, רמאי וכנראה שגם גנב".

"תורת כהנא - לעתים בנועם, לעתים גם בתוקפנות"

במהלך הערב כולו הפליגו הדוברים בשבחו של הרב כהנא. על אף שתנועת כך הוצאה מחוץ לחוק, דאג ח"כ בן ארי להבהיר שדעותיו של כהנא רלוונטיות גם היום בבית המחוקקים: "את תורתו של הרב כהנא יש להכניס לעיתים בנועם, ולעיתים גם בתוקפנות", כך לדברי הח"כ מהימין. באירוע השתתפו גם ילדים רבים שמכרו חולצות עם סמל תנועת כך, ותמונות של הרב כהנא עם הכיתוב המפורסם "כהנא צדק".

אלהרר קרא כתבים של ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין ז"ל, שבהם אמר עוד בשנת 1976 כי "אין פרטנר לשלום". ב"חלק האמנותי" של הערב, הוקרן לקול תשואות הקהל הראיון שהעניק אלהרר לתכנית "שש" ששודרה כאן בחדשות 2. בן-גביר החמיא לאלהרר וקרא לעברו "איזה גבר".

ח"כ בן ארי מחרים את האזכרה לזכר רבין

אלהרר: "אריק שרון צורר, נבלה וגנב"

אלהרר: "אני לא מתכוון להתנצל"

דליה רבין: "אלהרר איש הזוי"

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק