העולים מרוסיה נגד הרב פרץ: "אין מקום להעליל על מיליון עולים"

"הגויים מרוסיה אשמים ברציחות", כך אמר אמש הרב פרץ - והצית סערה של ממש בקרב ציבור העולים מחבר העמים. היום נזעקים שרים וח"כים ממגזר העולים נגד אמירתו של פרץ. "זו הכתמה של ציבור שלם" אומר השר מיסז'ניקוב, שהיה ידידה הקרוב של משפחת אושרנקו. שרת הקליטה סופה לנדבר: "איבדו פה את הצפון, וגם את המצפון"

שר התיירות בזירת הרצח (חדשות 2)

 תגובות זועמות בקרב בכירים בציבור הרוסי לדבריו של רב העיר רעננה יצחק פרץ, שאמר אתמול כי "הגויים מרוסיה אשמים ברציחות, התרעתי מראש על כך שהעלאת לא יהודים תהיה בכייה לדורות".

שר התיירות סטס מיסז'ניקוב, שהיה ידיד קרוב של המשפחה, אמר כי "אמירתו של הרב פרץ מכתימה ציבור שלם. מעבר לעובדה כי הדברים אינם נכונים, אין מקום להעליל על מיליון עולים שהגיעו לישראל ותורמים למדינה בכל תחומי החיים".

חבר הכנסת מהליכוד זאב אלקין חושש כי בעקבות האמירה "עלולה להתפתח מלחמת מגזרים". לדבריו, "הציבור החרדי סובל גם הוא מסטיגמות, לכן נציגי הציבור הזה צריכים להיות הראשונים שנזהרים שלא להדביק סטיגמות. זה לא תורם כלום חוץ מפילוג בחברה".

על הרוצח דמיאן קרליק, אמר ח"כ אלקין: "מדובר בעשב שוטה, ואני מקווה כי ימצו עימו את הדין. אך עם זאת אין לפתוח במלחמת עולם של מגזר כנגד מגזר".

"מישהו איבד את הצפון - ואת המצפון"

שרת הקליטה סופה לנדבר התייחסה אף היא לדברי הרב פרץ. לנדבר ביקשה לברך את המשטרה על הפענוח המהיר של פרשת הרצח, ולחזק את ידיהם של גורמי אכיפת החוק במאבקם הבלתי מתפשר בפשיעה.

לנדבר הוסיפה כי כל הדיבורים על הצורך "לשים מחסום בפני עלייתם של הרוצחים", הם אינם אלא ביטויים אומללים וגזעניים, לשון ההודעה.

עוד קוראת השרה לחברה הישראלית "להתעשת ולעשות הכל על מנת לגרום לעליית העולים ולקלוט אותם בחיבוק ובחום, ולא לפסול אותם בנימוקים כוזבים ומסולפים. נדמה לי שמישהו כאן איבד הן את הצפון, והן את המצפון".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הטבח בראשל"צ - סיקור מיוחד:

 

הותר לפרסום: פענוח הרצח

 

כך פוענח הטבח במשפחת אושרנקו

 

פרופיל של רוצח: מי אתה דמיאן קרליק?

 

המפתח לפענוח: הבת ששרדה

 

כך נשמע הדיווח הראשון על הטבח

 

טיפול פסיכולוגי לכבאים שהיו בזירה

 

המכרים מזועזעים: זו קטסטרופה