מסתמן: מורדי ה"עבודה" יקימו תנועה פוליטית חדשה

יו"ר מפלגת העבודה אהוד ברק הודיע היום על הקמת ועדה חדשה שתפעל על מנת לאחד את חברי מפלגתו. למרות נסיונותיו, השר פואד בן אליעזר נראה פחות אופטימי לגבי המהלך. והמורדים? הם יודיעו בשבוע הבא על הקמת תנועה פוליטית חדשה

ברק וכבל בימין יפים יותר (חדשות 2)

יושב ראש מפלגת העבודה מסרב להשלים עם גורלה המר של מפלגתו: כצעד נואש אחרון הכריז היום אהוד ברק על הקמת ועדה מיוחדת שתפעל להשיב את חברי העבודה הביתה - ולמנוע את קריסתה.

ברק הודיע על הקמת הוועדה בישיבת לשכת המפלגה שהתכנסה היום בבית ברל. אך נראה שלא כל חברי העבודה תומכים במהלך הזה. שר התעשייה, המסחר והתעסוקה, בנימין בן אליעזר קרא לוותר על הקמת הוועדה וסיפר על ניסיונותיו הכושלים לשוחח עם חבר הכנסת אופיר פז פינס, שנמנה עם ארבעת המורדים. לדבריו, הוא ניסה לקבוע פגישה עם פינס שש פעמים שונות, ללא הצלחה.

המורדים יודיעו: תנועה פוליטית חדשה

אך נדמה שהצעד של ברק הוא מה שמכונה "מעט מדי - מאוחר מדי". בישיבת הלשכה היום נעדרו, מלבד חבורת הארבעה, גם השר יצחק הרצוג וחברת הכנסת שלי יחימוביץ. ארבעת חברי העבודה המורדים: אופיר פינס עמיר פרץ, איתן כבל, ויולי תמיר, צפויים להתכנס ביום ראשון הבא בנפרד.

הכנס אמור להיות אבן הפינה להקמת תנועה פוליטית חדשה, זאת כיוון שאין ביכולתם להקים מפלגה חדשה ללא פורש רביעי. עם זאת, הקמת תנועה פוליטית אינה מחייבת את פרישתם מהמפלגה, והם ימשיכו לכהן כחברי מפלגה עד להודעה חדשה.

כזכור, לפני כשלושה שבועות התפטר יושב ראש סיעת העבודה, דניאל בן-סימון. בן סימון הודיע על ההתפטרות לאחר פחות משנה מאז נכנס לחיים הפוליטיים והפך לחבר כנסת, כפי שדווח כאן לראשונה. הודעת ההתפטרות הגיעה על רקע מורת רוחו של בן סימון מהתנהלותו של יושב ראש המפלגה ושר הביטחון, אהוד ברק, בנושאים המדיניים.

בן סימון הביע בעבר במספר הזדמנויות את אי שביעות רצונו מתפקודו של ברק וציין בהודעתו כי הוא מתכוון להמשיך בפוליטיקה, אולם בניגוד לציפיות, הוא לא מתכוון להצטרף לארבעת המורדים. את הודעתו הוא סיים ברמיזה לעתיד לבוא כשאמר "אל תתפלאו אם יהיו בימים הקורבים מסיבות עיתונאים נוספות שלי, או של חברים אחרים בעבודה".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק