קבלת פנים "חמה" לברקת בניו יורק

מה שהיה אמור להיות מרתון לעידוד התיירות בירושלים, הפך לשדה קרב פוליטי. עשרות פעילי "נטורי קרתא" הפגינו נגד ראש עיריית ירושלים שהשתתף בריצה. "מדינת ישראל ונציגיה חטפו את היהדות וגנבו את זהות העם היהודי", צעקו לעברו המפגינים

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, טס שעות רבות מישראל לארצות הברית, אך לא ציפה לקבלת פנים שכזאת, במהלך ביקורו בניו-יורק. בעודו מנסה לעודד עלייה לירושלים - זכה לתגובות צוננות דווקא מיהודים בעיר, חברי פלג "נטורי קרתא", שקראו לעברו קריאות גנאי.

ברקת הגיע יחד עם אנשיו לשדרת הריצה המיוחדת בסנטרל פארק, שם המתינו להם עשרות אנשי נטורי קרתא, שהניפו שלטים והשמיעו קריאות גנאי. "מדינת ישראל ונציגיה חטפו את היהדות וגנבו את זהות העם היהודי", קראו המפגינים לעבר ראש העיר הספורטיבי.

בנוסף, דרכו המפגינים על דגלי ישראל וטענו כי הציונות אינה מתירה לימודי יהדות - ועל כן היא "ריקה מתוכן". "המדינה הציונית כובשת את שטחי הפלסטינים", הוסיפו המפגינים, "היא מדכאת את היהודים החרדים בירושלים בגלל התנגדותם ל'פילוספיה הציונית של מדינת ישראל'". ברקת, שאובטח על ידי שוטרי העיר ניו יורק, המשיך בשלו, והמחאה הקולנית הסתיימה לאחר זמן מה.

ביום השואה: נטורי קרתא חוגגים

ביום הזיכרון: נטורי קרתא מפגינים

ביום העצמאות: שורפים דגל המדינה

מי אתם נטורי קרתא?