חלוץ תוקף בחזרה: בוגי אובססיבי

אתמול תקף השר משה יעלון, בצורה חסרת תקדים את הרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ, והאשים אותו ב"חטא היוהרה". היום חלוץ משיב אש ותוקף את קודמו בתפקיד. "הוא היה מפקד של אותו צבא עד שנה לפני מלחמת לבנון, את זה הוא שוכח להזכיר", אמר חלוץ לגלי צה"ל, "אני רוצה לאחל לו בהצלחה בתפקיד שלו, שאני לא מבין מה הוא עושה שם"

"קרב הרמטכ"לים לשעבר" עולה מדרגה: אחרי שאתמול העביר המשנה לראש הממשלה, השר משה בוגי יעלון, ביקורת חסרת תקדים על מחליפו בתפקיד הרמטכ"ל - דן חלוץ, היום מגיע תורו של חלוץ לסגור את החשבון עם קודמו בתפקיד.

"צר לי שבימים האלה מה שמעסיק את המשנה לראש הממשלה - הוא מעלותיהם וחסרונותיהם של אחרים",  אמר הרמטכ"ל לשעבר חלוץ בראיון בגלי צה"ל. "בעיניי זה הזוי, נשגב מבינתי מה מניע אותו. כמו שאני לא מתפעל מציונים שמעניקים לי על תפקודי כמפקד חיל האוויר וכרמטכ"ל, אני גם לא נאלם דום מהערכות לגבי התכונות האחרות שלי".

חלוץ הוסיף כי "תמוה בעיני כי הוא טרח לזמן את עצמו לפגישה אישית אצלי לפני למעלה משנה ליישר את ההדורים ולהסביר לי כי דבריו הוצאו מהקשרם, הפגישה הייתה בארבע עיניים וביוזמתו. אני לא מבין מאיפה אובססיית חלוץ שמניעה אותו".

"אחת הבעיות המרכזיות שממנה בורח רב אלוף במיל' יעלון, היא שהוא היה מפקד של אותו צבא עד שנה לפני מלחמת לבנון השנייה", אמר חלוץ בציניות, "הפלא ופלא, את זה הוא שוכח להזכיר. אני רוצה לאחל לו בהצלחה בתפקיד שלו, שדרך אגב אני לא מבין מה עושים במשרד הזה, אבל שיהיה לו בהצלחה כי זה קשור למדינת ישראל. אני ער לעובדה אחת: שבלבנון עוד מעט יחלפו ארבע שנים של שקט יחסי, שכמותו ודאי לא זכרו זקני צפת.

יעלון על חלוץ: "חטא היוהרה"

המשנה לראש הממשלה השר יעלון דיבר אתמול באירוע "שבת תרבות" בבאר שבע. "מה שקרה עם דן חלוץ היה טרגדיה. הוא היה מפקד חיל אוויר מצוין וגם סגן רמטכ"ל", אמר יעלון. "בתקופת הרמטכ"לות שלו קרו כמה דברים, שבתמצית אקרא להם חטא היוהרה".

יעלון אישר כי כיום, שלוש שנים אחרי המערכה בלבנון, ישראל ממשיכה לאסוף מודיעין על המתרחש בשכנתה הצפונית. "כשאנו בעימות עם אויב אוספים עליו מודיעין", הסביר השר ואמר כי כאשר יפורק חיזבאללה מנשקו תיפסקנה הפעולות הללו.

במהלך האירוע התייחס יעלון גם למשבר המדיני עם טורקיה וציין כי ישראל עוקבת אחר השינויים האחרונים. "הנטייה שלהם היא להתבונן מזרחה, לאיראן וסוריה. זה מחייב מבחינתנו הערכת מצב", הדגיש השר.