ראש העיר אריאל נתפס בהברחת סחלבים

רון נחמן מאד אוהב פרחים, זה לא חדש וגם לא פלילי. אבל אתמול, בשעה שראש העיר אריאל חזר מחו"ל, אנשי המכס בנתב"ג תפסו במזוודה שלו עשרות שתילי סחלב מבלי שהצהיר עליהם - מה שמהווה עבירה על החוק. "עשיתי טעות", אמר נחמן לחדשות 2, והסביר כי הכול נעשה "בתמימות מוחלטת, בתור מי שאוהב מאוד סחלבים"

רון נחמן חובב סחלבים. צילום ארכיון (חדשות 2)

התחביב של ראש העיר אריאל גרם לו למבוכה לא קטנה אתמול בנתב"ג: עם שובו לארץ, נתפס רון נחמן על ידי אנשי המכס כשבמזוודה שלו עשרות שתילי סחלב נדירים. נחמן, שלא חשב להצהיר על הרכוש החקלאי, הביע חרטה על מעשיו והתנצל.

אנשי המכס שהבחינו בסחלבים במכונת השיקוף, החרימו את הפרחים והשמידו אותם. אבל בכך לא תם הסיפור, כי נחמן יוזמן להמשך חקירה פלילית שעלולה להוביל לתשלום קנס מצידו ואף ייתכן לכתב אישום.

נחמן בתגובה: "עשיתי טעות"

"לא שמתי לב", אמר ראש עיריית אריאל בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט והביע חרטה: "עשיתי טעות שלא עברתי במכס להצהיר ואני מצטער על כך".

את השתילים, מספר נחמן, קיבל במתנה מארה"ב ולקח אותם לארץ מבלי לייחס לכך חשיבות רבה.  "אני חובב סחלבים ואוסף אותם מכל העולם", אמר ראש העיר, "כשיצאתי מארצות הברית, אנשים שיודעים על התחביב שלי הביאו לי את המתנה". לטענתו, הוא מחזיק באישור להביא סחלבים מאירופה, "אבל כנראה צריך גם אישור מיוחד מארצות הברית".