יו"ר סיעת העבודה מתפטר מתפקידו

אחרי שפירסמנו לראשונה מוקדם יותר כי ח"כ דניאל בן-סימון צפוי להודיע ליו"ר התנועה אהוד ברק על סיום עבודתו, בצהריים הוא כינס מסיבת עיתונאים מיוחדת והכריז על החלטתו לפרוש מתפקידו. "אני מסיים אחרי כהונה די אומללה", אמר בהודעתו

פחות משנה אחרי שנכנס לחיים הפוליטיים והפך לחבר כנסת, הודיע בצהריים יושב ראש סיעת העבודה דניאל בן-סימון על התפטרותו, כפי שדווח כאן לראשונה. במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינס בצהריים, הודיע בן סימון "אני מסיים את תפקידי כיו"ר סיעת העבודה, אחרי כהונה די אומללה".

הודעת ההתפטרות הגיעה על רקע מורת רוחו של בן סימון מהתנהלותו של יושב ראש המפלגה ושר הביטחון, אהוד ברק, בנושאים המדיניים. ברק התייחס בישיבת סיעת העבודה להודעת ההתפטרות של יו"ר הסיעה ואמר כי "הדבר היה צפוי משיחות שניהלו השניים בימים האחרונים".  

"אל תתפלאו אם יהיו מסיבות עיתונאים נוספות בימים הקרובים"

בן סימון הביע בעבר במספר הזדמנויות את אי שביעות רצונו מתפקודו של ברק. "אם ברק לא יפעל לקידום תהליך השלום, איאלץ לפרוש מהסיעה", אמר בימים האחרונים למקורביו. בהודעתו היום, אמר בן סימון שהתפטרותו נובעת מהעובדה שמפלגת העבודה כבר לא ממלאת את יעודה בממשלה. את מקומו כיושב ראש הסיעה, תמלא סגנית השר אורית נוקד.

לגבי המשך דרכו הפוליטית, ציין בן סימון כי הוא מתכוון להמשיך בפוליטיקה, אולם בניגוד לציפיות, הוא לא מתכוון להצטרף לארבעת המורדים: אופיר פינס, איתן כבל, עמיר פרץ ויולי תמיר - ובכך הוא מונע מהם להשיג את המכסה המותרת להשגת התפלגות.

בימים אלה הוא שוקל לדבריו את המשך דרכו הפוליטית. את הודעתו הוא סיים ברמיזה לעתיד לבוא כשאמר "אל תתפלאו אם יהיו בימים הקורבים מסיבות עיתונאים נוספות שלי, או של חברים אחרים בעבודה".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק