מצעד הפספוסים של הפוליטיקאים

נבחרי הציבור שלנו עובדים קשה מאוד כדי לקבל זמן מסך, אבל יש רגעים שהם כנראה יעדיפו לשכוח: מהמשקפת המפורסמת של עמיר פרץ, דרך ביבי שלא מפסיק להזיע, עבור באולמרט ולבני שמנסים לשיר ולא ממש מצליחים, ועד הנשיא פרס שפשט נרדם באמצע ראיון. קליפ מיוחד: הפדיחות של המנהיגים שלנו

"אני מדבר עכשיו". משה קצב (חדשות 2)

אנו רגילים לראות אותם נואמים ברהיטות (או שלא), משתתפים בטקסים ובכנסים כשהם לבושים בחליפות מגוהצות, ומפגינים שליטה בנושאים מדיניים. אבל יחד עם כל היועצים והעוזרים, הפולטיקאים שלנו הם בני אדם וגם הם מועדים לפעמים. למזלכם, היינו שם כדי לתעד את הרגעים שפחות מחמיאים לנבחרינו - אבל נורא מצחיקים אותנו.

נתחיל כמובן ב"תקרית המשקפת המביכה" של שר הביטחון לשעבר עמיר פרץ בשנת 2007. פרץ התלווה לרמטכ"ל גבי אשכנזי לסיור ברמת הגולן, במסגרתו צפה בתרגיל צבאי, אולם הוא שכח להוריד את הכיסוי מעדשות המשקפת והפגין מול העולם כולו מנהיגות ישראלית מהי.

אבל פרץ לא לבד במצעד. נשיא המדינה שמעון פרס כבר נמצא איתנו זמן רב והלוואי שיאריך ימים, אבל שנים רבות של פעילות פוליטית הן ללא ספק מתישות. תשאלו את אנשי רשת התקשורת הזרה שהגיעו לראיין אותו בשנת 2007 כשהיה המשנה לראש הממשלה: ראשו של פרס צנח לפתע באמצע הראיון והוא שקע בשינה מתוקה.

אנשי הלשכה שלו דאגו להרגיע מיד את האזרחים והסבירו שהוא חזר מטיסת לילה ארוכה לפני הראיון. אם תשאלו אותנו: ספק עייפות - ספק שעמום. המקום השלישי גם הוא מבית היוצר של עמיר פרץ: כולכם ודאי זוכרים את הנאום המפורסם באנגלית שהיה "מובן" ו"קולח" במיוחד.

נשיא אחר שסיפק לא מעט רגעים מעניינים הוא כמובן הנשיא לשעבר משה קצב, שנשא נאום קולני ביוחד בו הביע את דעתו על התקשורת. כאשר גדי סוקניק העז לשאול שאלה, השיב קצב בכעס והדגיש שהוא "מדבר עכשיו". לתדמית השלילית שלו בעיני התקשורת, זה בטוח לא עזר.

הפרשה המביכה ביותר בתולדות כנסת ישראל הייתה ב-4 באוגוסט 1999, כאשר זלמן (שושי) וינדר התקשר לכנסת, התחזה לפרופסור והודיע שחבר הכנסת דאז אמנון רובינשטיין ממרצ נפטר ממחלה. כאשר הגיעה הידיעה ליושב ראש הכנסת דאז אברהם בורג, הוא הודיע על כך מיד במליאה וחברי הכנסת אף קמו לדקת דומייה. בורג נשא נאום הספד נרגש לזכרו של רובינשטיין, שבאותה עת, ישן שינה עמוקה בבית החולים לאחר שחש ברע בתחילת השבוע.

במקום השישי ניצב ח"כ לשעבר עזמי בשארה שכנראה לא הבין את מה שאמר לו גלעד ארדן, וזיכה אותו בקללה עסיסית שנקלטה היטב על ידי הצלם. אנו נשארים בכנסת עם המקום השביעי אליו הגיע בנימין (פואד) בן אליעזר, שלא ידע שהמיקרופון של צלם חדשות 2 עובד ונתפס כשהוא מחלק "מחמאות" לאהוד ברק מאחורי גבו.

אשת העסקים פנינה רוזנבלום כיהנה אמנם זמן קצר כחברת כנסת, אך השמיעה לא מעט פניני חוכמה במהלך תפקידה. באחת הפעמים היא הצהירה על רצונה לקחת חלק במלחמה בסמים, בפשע, באלימות, ובנוער. כן כן, היא רוצה להילחם גם בנוער.

במקום התשיעי מחזיקים יחדיו ציפי לבני ואהוד אולמרט, שחשבו שהם יודעים לשיר את "על הדבש ועל העוקץ". המקום העשירי מזוהה עם רגע מרגש בספורט הישראלי. בשנת 2004 גל פרידמן סיפק המון גאווה כשהפך לישראלי הראשון שזכה במדליית זהב אולימפית. לימור לבנת, שהייתה אז שרת החינוך, התרגשה מאוד והתנפלה על פרידמן על הפודיום - ברגע שייזכר לדראון עולם בתולדות הספורט הישראלי.

לבני מככבת גם במקום ה-11 והפעם בזכות כישורי הריקוד שלה. לבני, שרצתה בסך הכל להפגין רוח צעירה במערכת הבחירות האחרונה, הגיעה למועדון הקולטורה בדרום תל אביב כדי להראות שהיא לא רק פוליטיקאית אלא גם בליינית. אבל אם לזה קוראים ריקוד, כל אחד יכול לגשת למבחנים של "נולד לרקוד".

בין האחרונים במצעד נמצאים ברק וערפאת, לאחר שהפגינו יחסים חמים במיוחד אחד כלפי השני בוועידת הפסגה בקמפ דיוויד. הם דחפו זה את זה לפני שנכנסו לחדר בבית הלבן ובמזל איש לא נפגע. אל המקום ה-13 הגיע ראש ממשלתנו בנימין נתניהו שנצפה מזיע ללא הפסקה באחד מנאומיו בשנת 2006, מה שגרר גל של תגובות סאטיריות מצד תוכניות הבידור.

נכון שבאופן סטטיסטי, אם מצלמים ומסקרים כמעט כל דבר שאתה אומר, סביר שתיתפס ברגע מביך אחד לפחות. המזל שלכם הוא שאם הייתה לכם פליטת פה יש סיכוי גבוה שאחרים לא ידעו על כך. אתם מוזמנים לשים את הפוליטיקה בצד ופשוט ליהנות מכמה רגעים מביכים שלשמחתכם, הם של אחרים.

 הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק