ריבלין: לא ימכרו בהקפה במזנון הכנסת

מושב החורף של הכנסת ייפתח היום אחר הצהריים במליאה. רה"מ צפוי לשאת בו נאום מדיני תקיף וביקורתי כלפי הפלסטינים, שיעסוק גם בענייני דו"ח גולדסטון. אך נוסף לענייני היום, יכריז יו"ר הכנסת על מדיניות חדשה בכנסת לאחר שלדבריו, ח"כים לא שילמו את חובם בשנה החולפת

מושב החורף של הכנסת ייפתח אחר הצהריים בטקס שייערך במליאה. בשונה מלוח הזמנים בשנים הקודמות, דיוני התקציב ירדו מהפרק, בגלל התקציב הדו-שנתי שאושר בשנה שעברה. במהלך הטקס יישאו דברים נשיא המדינה שמעון פרס, יושב-ראש הבית ראובין (רובי) ריבלין, ראש הממשלה בנימין נתניהו ויושבת ראש האופוזיציה ציפי לבני. הטקס יועבר בשידור חי כאן באתר חדשות 2 באינטרנט החל מהשעה 16:00.

ראש הממשלה צפוי לשאת נאום מדיני תקיף שבו יתייחס בהרחבה לדוח גולדסטון, אשר מרחף מעל ישראל בימים האחרונים. בנאומו, צפוי נתניהו להציג מדיניות ישראלית חד משמעית ולא מתנצלת בנושא. כמו כן ניתן לצפות לתגובה של ראש הממשלה לדברים שאמר אמש יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן על כך שיש לשפוט את האחראים למבצע "עופרת יצוקה".

נושא אחר שוודאי יטריד לא מעט מחברי כנסת הוא המדיניות שיציג יושב ראש הכנסת לגבי המכירות במזנון הכנסת. בשנה החולפת התבצעו לדברי ריבלין מכירות באשראי, אולם חלק נכבד מחברי הכנסת לא שילם את חובו. כדי למנוע מצב דומה השנה, הודיע הבוקר ריבלין בראיון ל"קול ישראל" שהשנה לא תתאפשר מכירה בהקפה במזנון.

כאמור המושב הזה לא יעסוק בתקציב המדינה על פי המסורת של מושב החורף והוא יהיה קשור ברובו בנושאים מדיניים. הדבר הזה מן הסתם יעורר תגובות בתוך שורות האופוזיציה והקואליציה. אם יתנהל משא ומתן רציני עם הפלסטינים, יתכן שנתניהו יצטרך לוותר על חלקו הימני יותר של הקואלציה. אם לא יתקיים משא ומתן רציני צפויים להישמע קולות נגד מצד מפלגת העבודה, שחלק מחבריה אף הודיעו כי יאיימו בפרישה מהממשלה.