האזרח מספר 1 על רחבת הריקודים

כחלק מתפקידו כנשיא המדינה, צופה פרס במאות מופעים, ריקודים ואירועי תרבות, אך לעיתים נדירות בלבד הוא גם לוקח בהם חלק פעיל. בריקוד שהתקיים בסוכה שבמעונו הוא הדגים לנו גם כמה צעדים פולניים

בגיל 86 שמעון פרס מוכיח לנו פעם נוספת שהוא לא רק האזרח מספר אחת של המדינה - הוא גם מספר אחת על רחבת הריקודים.

אל הריקוד הנשיאותי התוודענו הבוקר במשכנו של פרס. כמדי שנה אירח הנשיא את עם ישראל בסוכה הגדולה שהוקמה בבית הנשיא. לראשונה מאז החלה המסורת, התקיימו השנה בסוכה גם מופעי מחול וזמר. במשך לא פחות מארבע שעות בירך הנשיא ולחץ ידיים למשתתפים הרבים.

אבל השיא הגיע כשפרס לא רק צפה במופע - אלא לקח בו חלק פעיל. אל הבמה הגיעה אחת הלהקות שהורכבה כולה מבעלי מוגבלויות. הרקדנים סחפו את הקהל כאשר ביצעו את השיר "יחד" במקביל להצגתו גם בשפת הסימנים.

הרקדנים לא הסתפקו בהופעה, וגררו גם את הנשיא, שיש לצד הרחבה, לריקוד. כך פתאום מצא את עצמו נשיא המדינה במרכז הבמה כשהמצלמות מתעדות את ביצועיו. הנשיא נראה קצת נבוך מהמעמד, אך שיתף פעולה בספונטניות מרשימה.

איננו שופטים ב"נולד לרקוד" וגם לא ב"רוקדים ם כוכבים", אבל נאמר בביטחון מלא שיחסית לגילו, הנשיא נתן כמה צעדים מרשימים. כשנשאל אחר כך פרס על הריקוד - ובעיקר על המאמץ הפיזי שנדרש לו - אמר בצנעה: "לא התעייפתי. זה היה תענוג".

הווידאופדיה: שמעון פרס

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק