קורקינט חשמלי: מגיל 14 ומעלה?

בעקבות תאונת הקורקינט הקטלנית אתמול בה נהרג איל קולביץ' מת"א, מתפרסמת היום הצעת חוק חדשה שמטרתה להגביל את הרוכבים באזורי הנסיעה ולחייב אותם לחבוש קסדה - מה שעשוי להציל את חייהם

הרוכבים יחוייבו לחבוש קסדה (AP)

כ-6000 קורקינטים נוסעים כיום ברחבי הארץ, ולאחרונה הם מעורבים יותר ויותר בתאונות דרכים. בעקבות תאונת הקורקינט הקטלנית אתמול בה נהרג איל קולביץ', בן 42 מת"א, מתפרסמת היום יוזמה להצעת חוק חדשה, המגבילה את הנסיעה על קורקינט ממונע לגיל 14 ומעלה - ולשבילי אופניים או שולי דרך מוסדרים בלבד.

למרות הצו המחייב חבישת קסדה בעת נסיעה בכלי רכב ממונע, לא ממש מורגשת אכיפה בעניין. רוכבי הקורקינט ממשיכים לנסוע ללא קסדה ולסכן את עצמם ואת הנוסעים בכביש.

הצעת החוק אותה הגיש היום חבר הכנסת זאב בילסקי מקדימה, מבקשת להרחיב את האכיפה סביב הקורקינטים וקובעת קנס של 1500 שקלים במקרה של אי חבישת קסדה. כמו כן, מציע בילסקי, לחייב להתקין על הקורקינט מחזיר אור ופסים זוהרים בחושך גם על הרוכב עצמו בשעות החשיכה.

"היה ניתן למנוע את התאונה"

נסיעה תמימה על הכלי הידידותי לסביבה נגמרה אתמול באסון: איל קולוביץ' בן 42 מתל אביב נהרג בצהריים בעת שרכב על קורקינט חשמלי והתנגש במכונית חונה בעיר. צוות של מד"א שהוזעק למקום נאלץ לקבוע את מותו. מדובר במקרה המוות הראשון בארץ שנגרם בעת נהיגה על הכלי החשמלי.

"קולוביץ' רכב ללא אמצעי מיגון", סיפר לחדשות 2 באינטרנט מוטי בוקצין מזק"א שהגיע לזירה. "הכביש היה די ריק כשהגענו, והוא היה שרוע במרכזו. קיבל חבטה חזקה בראשו". ממד"א חוזרים ומדגישים לציבור רוכבי הדו-גלגליים להקפיד על לבישת ציוד ההגנה הנדרש. "אם הוא היה עם קסדה זה היה נמנע".