נתניהו: לא ניתן לעצור את שמעון

רה"מ פתח את ישיבת הממשלה בדאגה לנשיא שהתעלף אמש. "אמרתי לו שייפגש רק עם מיטשל, וחוץ מזה שינוח קצת", סיפר נתניהו לשרים. פרס שוחרר הבוקר מביה"ח

ראש הממשלה בנימין נתניהו פתח את ישיבת הממשלה הבוקר בחיזוקים לנשיא פרס, שאמש התעלף ושב מיד להכרתו. "לא ניתן לעצרו את שמעון", אמר נתניהו.

ראש הממשלה שיתף את השרים במעט משיחתו עם פרס. "הוא כבר דן איתי על הדברים שיגיד למיטשל", אמר. "אמרתי לו שייפגש רק עם מיטשל, וחוץ מזה שינוח קצת. יש דאגה אמיתית  מצד האזרחים לנשיאנו".

גם השר סילבן שלום הביע דאגה לנשיא. "אני מקווה שהשנה החדשה תביא אותו לפעול במרץ למען עם ישראל", אמר. "אני בטוח שכולנו נמשיך ליהנות מפעילותו עוד שנים ארוכות. אני מחזיק לו אצבעות ומאחל לו רפואה שלמה".

ירידת לחץ דם רגעית

פרס בן ה-86, התמוטט אמש במרכז רבין לשלום בתל אביב. הבוקר הוא שוחרר מהמרכז הרפואי "שיבא" בתל השומר, ומצבו הבריאותי מוגדר טוב מאוד. פרס התעורר הנשיא במצב רוח טוב. עם יקיצתו הוא ביקש להתעדכן בידיעות אשר פורסמו עליו בכלי התקשורת השונים. הוא האזין לרדיו, ואף קרא את שלושת העיתונים הגדולים.

הנשיא צפוי להיפגש היום בשעה 16:00 עם השליח האמריקני המיוחד למזרח התיכון, ג'ורג' מיטשל. השניים צפויים לשאת הצהרות מדיניות בפתח הפגישה.

על פי ההערכות של הרופאים, פרס סבל מירידת לחץ דם פתאומית וזו הסיבה לאיבוד ההכרה. הנשיא נשאר במהלך הלילה תחת השגחה רפואית בתל השומר.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק