נתניהו למתנחלים: נאפשר לכם לחיות חיים נורמליים

לקראת השנה החדשה הצטייד ראש הממשלה בהבטחות לאנשי הימין, וגם במסר לוושינגטון. "הוכחנו שאנחנו רוצים שלום ומוכנים לפשרות, אך אנו לא מוכנים להיות פראיירים", אמר נתניהו. בדרך הוא לא שכח לעקוץ את המורדים בליכוד: "יש חברים נמרצים בסיעה, לעתים יותר מדי"

על רקע הביקורת הגוברת נגד המהלך להקפאת הבנייה בהתנחלויות שמוביל ראש הממשלה, הן בקרב ראשי המתנחלים והן בקרב אנשי האגף הימני בתוך הליכוד, משגר היום נתניהו מסר של פיוס לכיוון המתנחלים.

ראש הממשלה נשא דברים בטקס המסורתי של הרמת כוסית לכבוד ראש השנה, שנערך הערב בגני התערוכה בתל אביב. "אנחנו נעשה בבד בבד שני דברים: נקדם תהליך מדיני ונאפשר לכם לחיות חיים נורמליים, אתם אזרחים טובים ונאמנים של ישראל", אמר נתניהו בפנייה ישירה למתנחלים, והוסיף: "הוכחנו שאנחנו רוצים שלום ומוכנים לפשרות, אך אנו לא מוכנים להיות פראיירים", משפט שזכה למחיאות כפיים רמות ולקריאות "ביבי, ביבי" מהקהל.

"יש חברים יותר מדי נמרצים בסיעה"

נתניהו דיבר גם על הבנייה בירושלים, נושא המעורר מחלוקת רבה מול האמריקנים הדורשים את הפסקת הבנייה גם בעיר הבירה. "הבהרתי בכל פורום, בארץ ובעולם", קרא ראש הממשלה, "ירושלים המאוחדת היא הבירה של העם היהודי וכך תישאר לנצח".

"אחדות תמיד חשובה, אך בעת הזו כשאנו בפני אתגרים שאי אפשר להפריז בחשיבותם, צריך אחדות כי כך נצליח", אמר ראש הממשלה, והוסיף ביקורת מרומזת על חברי הכנסת הפועלים נגדו: "יש חברים נמרצים בסיעה, לעתים יותר מדי - אבלי אני מעריך את פועלם למען מדינת ישראל וארץ ישראל".

נתניהו סיים את דבריו בנימה ממלכתית. "הממשלה בראשותי אינה מבליגה ולא תבליג על ירי כלפי אזרחי ישראל", אמר ראש הממשלה, "ובמקביל אנו מקדישים לילות כימים לתת מענה לכל האיומים שניצבים בפנינו - לכל האיומים".  

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק