קופמן קרא לח"כים "חלאות" - רובי ריבלין מאיים בתביעת דיבה

לרון קופמן יש פה גדול, את זה כולנו כבר יודעים, אבל יכול מאוד להיות שהוא גם ישלם על כך ביוקר. לאחר שכינה את נבחרי הציבור "דרעאק", "חלאות" ו"אגם של חרא" מגיעה התגובה מיו"ר הכנסת: "הכנסת לא תישאר אדישה נוכח השתלחות נטולת רסן שכזו"

ראובן (רובי) ריבלין (AP)

יושב ראש הכנסת ח"כ ראובן (רובי) ריבלין נפגע מהתבטאויותיו של רון קופמן ברדיו תל אביב על כנסת ישראל. אבל במקום להיעלב בשקט - הוא החליט לפעול נגדו.

לפני 10 ימים, בתוכנית "צהריים בשניים" ברדיו תל אביב, במסגרת אייטם על משחק של חברי הכנסת נגד נבחרת הפרלמנט של דרום קוריאה, קרא קופמן לנבחרי הציבור "דרעאק", "חלאות" ו"אגם של חרא".

במכתב ליו"ר מועצת העיתונות דליה דורנר ולמנכ"ל הרשות השנייה מנשה סמירה כתב ריבלין: "כאזרח וכיושב ראש כנסת ישראל, נמלאתי חלחלה וסלידה למשמע התבטאויותיו המכוערות של העיתונאי רון קופמן כלפי מוסד הכנסת וחברי הכנסת, אשר חצו בחומרתן את סף גסות הרוח וגובלות בהסתה של ממש".

ריבלין גם הבהיר מה דרישתו. "יש להציב נורמות ברורות של אתיקה ותרבות שיח", כתב. "הזכות לבטא דעות חריגות ואף לא אהודות בפומבי אינה מתירה כל רסן. הכנסת לא תישאר אדישה נוכח השתלחות נטולת רסן שכזו, והיא אף איננה רשאית לעשות כן. הדברים הרעים שנאמרו בשידור חצו את הגבול האסור, פגעו בשמה הטוב של הכנסת ונועדו לבזות ולהשפיל את חברי הכנסת".

"הכנסת תנקוט בהליכים משפטיים"

ריבלין דורש למצות את הדין עם קופמן ואף דורש מרדיו תל אביב לתקן את הדברים בשידור, ואם לא יעשו כן "תהיה הכנסת חופשית לנקוט בכל הליך משפטי העומד לרשותה, לרבות תביעת דיבה ופנייה להליכים פליליים בגין העלבת עובד ציבור".

יו"ר הכנסת מוחה על כך ש"אפילו עיתונאי שסגנונו הגס והבוטה הוא האמצעי העיקרי שבידיו להשגת רייטינג, ישתמש במקרופונו - הממומן בין השאר גם על ידי הציבור - כדי לכנות את חברי הכנסת 'טינופות', 'חלאות' ושלל ביטויים שאין הנייר סובל את העלאתן על הכתב. לא ייתכן, אפילו במשטר דמוקרטי למהדרין, שבהיעדר קורטוב של ביקורת עניינית יהין עיתונאי לשפוך רפש וסחי על מוסד הכנסת, לסלף עובדות ולטפול האשמות שאין בינן ובין המציאות לאשורה ולו שמץ קל של אמת".

ריבלין מציין כי בניגוד מוחלט לנאמר בשידור, נסיעת משלחת חברי הכנסת לדרום קוריאה כלל לא מומנה על-ידי הכנסת, אלא על ידי הפרלמנט המארח.

ברדיו תל אביב סירבו להגיב לדברים.

רון קופמן על אובמה: "הכושון הזה"