הרב עובדיה יוסף: "אוי לנו שיש לנו בימ"ש מעוות כזה"

התבטאות ציבורית חריפה נגד בתי המשפט מפי הרב עובדיה יוסף שתוקף את המערכת על רקע פרשת בניזרי. בקלטת מיוחדת שתשודר מחר בעצרת התמיכה בשר לשעבר אמר הרב את שבית המשפט בישראל מעוות ומוסיף שלבית המשפט "אין דת ואין דין"

הרב עובדיה יוסף פותח חזית נוספת, והפעם מול מערכת המשפט בישראל: במתקפה חריפה אומר הרב כי לבית המשפט בישראל "אין דת ואין דין". בקלטת מיוחדת שתשודר מחר בעצרת התמיכה בשר לשעבר שלמה בניזרי יוצא הרב נגד עונשו של בניזרי ומאשים את השופטים בדין מעוות. ההקלטה של הרב עובדיה הגיעה לידי חדשות 2 באדיבות האתר כיכר השבת.

בעצרת שתתקיים בישיבת "אור החיים" בירושלים צפויים להשתתף עשרות רבנים, שרי וחברי הכנסת של ש"ס, לצד אלפי תומכים. נוכח מצבו הרפואי הוקלטה הקלטת מבעוד מועד. "צר לנו מאוד על משפט העוול שנעשה לידידנו רב הפעלים שעוסק בכל ימיו להגדיל תורה ולהאדירה, כל מוחו תורה, כל מוחו יראת שמיים, כל מוחו חסד ועם ישראל והם דנו אותו כמו שדנו אותו", אמר הרב בפתח הדברים.

"אוי לנו שיש לנו בית משפט מעוול כזה, מעוות כזה", הוסיף הרב. "אין לו דת, אין לו דין. הם לא מאמינים בשום דבר".

"השופטים הם כופרים"

"הדיינים כרבנים שבבית הדין, אלוקים ניצב בעדת קל. הקדוש ברוך הוא יושב עמהם, מנחה אותם תעשו כך", מסביר הרב את ההבדל בין הדיינים לשופטים. "אבל אלה? הם כופרים. איך הקדוש ברוך הוא יסתובב עמהם? מה לכהן בבית הקברות".

בעבר תקף הרב את מערכת המשפט ואף הוגשה נגדו עתירה לבג"ץ, אולם נשיא בית המשפט העליון דאז אהרן ברק דחה את העתירה בטענה שדבריו של הרב עובדיה יוסף פוגעים בעיקר בו.

"תוכנם של הדברים פוגע", כתב השופט ברק. "הוא פוגע במעמדו של הרב עובדיה יוסף עצמו. הוא פוגע באמון ציבור תומכיו בבית המשפט. לא כך מתבטא גדול בתורה ומנהיג פוליטי. לא זהו המסר שדיין לשעבר - המבין והיודע את מורכבותו של התפקיד השיפוטי - צריך להעביר לקהל המתדיינים".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק

עוד בנושא:

הווידאופדיה: הרב עובדיה יוסף

הרב עובדיה יוסף נגד המורים החילונים