תמונות נדירות מטקס חנוכת הכנסת: רבין, פרס ואפילו סוניה

חבר כנסת הוותיק יוסף תמיר הלך לעולמו, אחרי קריירה פוליטית ענפה. הרבה לפני שכל אחד החזיק סלולרי וצילם, תמיר עשה זאת וקלט כמה רגעים נדירים. בטקס חנוכת הכנסת הוא תיעד את רבין, בן-גוריון, פרס ואפילו סוניה – צפו בתמונות

חבר כנסת הוותיק יוסף תמיר הלך אמש לעולמו. הרבה לפני שכל אחד מאיתנו החזיק סלולרי וצילם, תמיר עשה זאת במסרטה שהחזיק ברשותו וקלט כמה רגעים נדירים. הערב אנו מפרסמים תמונות נדירות והיסטוריות מטקס חנוכת כנסת ישראל, תמונות שצולמו לפני 43 שנה.

ח"כ תמיר נהג להסתובב עם מסרטת וידאו 8 מ"מ צבעונית שלקח לכל מקום אליו הלך. אפילו לעיתונאים לא הייתה אז מצלמה. לפני כ-30 שנה הוא הוציא מהבוידעם את המצלמה ומצא את התמונות עם הדמויות שלא ראינו מהתקופה ההיא. לתמונות הנדירות שהוא צילם הוא עשה קריינות משלו בו הוא מתאר את האירועים והדמויות.

אפילו סוניה נקלטה בעדשת המצלמה

בצילומים הנדירים מטקס חנוכת משכן הכנסת ניתן לראות רבים מדור הנפילים: אבא אבן, ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין מלווה באשתו לאה, ראש הממשלה הראשון של מדינת ישראל דוד בן-גוריון, ראש הממשלה לשעבר מנחם בגין, יגאל אלון ושר האוצר פנחס ספיר.

בין הצילומים אפשר לראות צילום גם נדיר של נשיא המדינה שמעון פרס כשהוא מלווה באשתו סוניה, שכידוע מיעטה להגיע לאירועים ממלכתיים. עוד נצפו בתמונות: הרבנים הראשיים דאז, ושולמית אלוני שעוררה סערה לאחר שהגיעה לחנוכת הכנסת בחולצה חשופת שרוולים. התמונות הכי מעניינות שמצלם תמיר היו בתוך אולם המליאה בנאום. אז כלל לא היה אסור כי כמעט ולא היו מצלמות. 

 ח"כ תמיר (ליכוד וד"ש) מוכר בזכות קריירה פוליטית ענפה ועשייה רבה בתחום איכות הסביבה. הוא היה אחד החלוצים בתחום הזה והיה מעין נביא בעירו. הוא זכה בפרס הראשון של הכנסת על השגים בתחום איכות הסביבה ובפרס האומות המאוחדות בזכות תרומה מיוחדת במישור האקולוגי-סביבתי.