ברק חוטף על הביקור ברובע המוסלמי

ביקורת בתנועות השמאל על השתתפותו של שר הביטחון אמש בטקס בבית הכנסת "אוהל יצחק" הנמצא בשולי הרובע המוסלמי בעיר העתיקה בירושלים. המבנה שופץ במימונו של המליונר ארווין מוסקוביץ', שלאחרונה הוזכר בעניין הבניה מעוררת המחלוקת בשכונת שייח ג'ראח שבמזרח ירושלים

בתנועות השמאל מותחים הבוקר ביקורת על השתתפותו של שר הביטחון אהוד ברק אמש בטקס הכנסת ספר תורה לבית הכנסת ברובע המוסלמי, סמוך מאוד לכותל המערבי.

נוכח דרישות הממשל האמריקני להפסיק את הבנייה במזרח ירושלים, נדהמו אתמול גורמים בשמאל לגלות שיו"ר מפלגת העבודה השתתף בטקס שהתקיים בבית הכנסת "אוהל יצחק", אשר שופץ במימונו של המיליונר ארווין מוסקוביץ'. אותו מיליונר הוזכר לאחרונה בעניין הבנייה מעוררת המחלוקת בשכונת שייח' ג'ראח שבמזרח ירושלים.

"אנחנו נמצאים מספר ימים אחרי תשעה באב וזוכרים היטב על מה חרב בית ראשון ועל מה חרב בית שני", אמר ברק בטקס. "גם בגלל שנאת חינם ראוי ליישם את הלקחים של הימים ההם בזמן הזה".

ברק: זו זכותנו

ברק הוסיף: "יש לנו את האחריות במדינה שלנו לביטחון של מדינת ישראל ואחריות לביטחון של חיי היהודים בכל מקום בעולם ואנחנו צריכים לזכור תמיד, שלמרות כל המחלוקות בינינו, אנחנו כולנו אחים. יש לנו את האדמה, את הביטחון ואת הידיעה שאנחנו אחים".

באירוע השתתפו גם האדמו"ר מסערט ויזניץ שכובד בסיום כתיבת ספר התורה, האדמו"ר רבי דוד אבוחצירה, רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ שליט"א, רבנים, אישי ציבור ובני המשפחה.

מלשכת השר נמסר לחדשות 2 באינטרנט כי השר קיבל הזמנה להשתתף בטקס שהתקיים ברחבת הכותל המערבי, וכי ספר התורה הינו תרומה של משפחת פאליק. "אין לנו על מה להגיב כיוון שהטענות כלפי השר אינן נכונות", ציינו בלשכתו.

גורמים במפלגתו של ברק לעומת זאת, חושבים שברק צריך היה להימנע מהביקור. "עושב רושם שברק איבד את הברקסים. אין לברק מה לחפש ברובע המוסלמי בירושלים", אמר ח"כ אופיר פז פינס. "מה לברק ולבית הכנסת של מוסקוביץ? ברק נכנס לממשלה לכאורה כדי למתן את ליברמן, אך נסחף אחריו ואחרי נתניהו וישי".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

הווידאופדיה: אהוד ברק