פרסום ראשון: ש"ס מבקשת מהנשיא פרס להעניק חנינה לבניזרי

בש"ס מנסים למנוע בכל דרך אפשרית למנוע את כניסתו של השר לשעבר שלמה בניזרי לכלא. השר אלי ישי פנה אל נשיא המדינה בבקשה להעניק חנינה לשר לשעבר - ולא שכח להעלות גם טיעונים עדתיים. המכתב המלא הגיע לידי חדשות 2

ש"ס לא מרימה ידיים: כחודש וחצי לאחר שהשר לשעבר שלמה בניזרי נשלח לארבע שנים מאחורי סורג ובריח, מבקש היום יו"ר ש"ס אלי ישי מהנשיא שמעון פרס להעניק לו חנינה. בין הטיעונים לבקשה החריגה - גם שיקולים עדתיים.

"כאיש ציבור, כבן לעדות המזרח וכסגן ראש הממשלה, אני סבור שזו בקשת חנינה שאין מוצדקת ממנה", כותב ישי. "איני חפץ להזכיר את ה'איפה ואיפה', את הרגשת ישראל השנייה, את תחושת הרדיפה ואת הפצע החברתי המדמם - למרות שעליך להתחשב גם בשיקולים האלה".

פונה ללב שלכם

מוקדם יותר היום ביקש השר לשעבר שלמה בניזרי מבית המשפט העליון לדחות את מועד ריצוי עונשו בחודשיים. את הבקשה, שפורסמה לראשונה באתר "חרדים", מנמק בניזרי בצורך להשלים בדיקות רפואיות, להיות נוכח בלידת נכדיו, וברצונו לחוג את חגי תשרי בחיק משפחתו. בניזרי מדגיש כי הבקשה הינה "אנושית", ומוסיף כי "אין בהיענות לה כדי לפגוע באינטרס הציבורי".

"בדחיית הבקשה יש כדי לפגוע פגישה אנושית, במבקש, רב בישראל, אב למשפחה בת 10 נפשות, נבחר ציבור אשר נתן עשורים משנותיו למען הציבור, ובפעילות חסד ענפה", ", מדגיש השר לשעבר.

בחודש יוני האחרון החמיר בית המשפט העליון את עונשו של בניזרי אשר הורשע בעבירות של קבלת שוחד, הפרת אמונים, קשירת קשר לביצוע פשע ושיבוש הליכי משפט. "צר לי על השר, שממעמדו הרם ורב ההשפעה התדרדר לתהום כה עמוקה, כתב השופט לבגזר הדין.

מיוחד: חתונת בתו של בניזרי

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק