רה"מ: אקדם נושאים החשובים לקהילה הגאה

תחת אבטחה כבדה ביקרו ראש הממשלה נתניהו וצמרת המשטרה בזירת הפיגוע נגד חברי הקהילה ההומו-לסבית בת"א. "הפגיעה כאן הייתה כפולה ומכופלת", הצהיר נתניהו. מפכ"ל המשטרה אמר כי הוא מאמין שהרוצח ייתפס בקרוב. נשיא המדינה הודיע כי יישא דברים בעצרת ההזדהות עם הציבור ההומו-לסבי

חמישה ימים לאחר הפיגוע הרצחני בו איבדו את חייהם ניר כץ וליז טרובישי ז"ל, ביקר הבוקר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, במרכז הנוער הגאה בת"א.

"הייתה כאן טרגדיה", אמר נתניהו לאחר שקיבל סקירה על האירוע. "כל רצח הוא מזעזע, אבל כאן הפגיעה היא כפולה ומכופלת. הרעיון שמישהו נכנס למועדון נוער, ומתחיל לבצע רצח סדרתי, זהו סממן של פיגוע טרור".

במהלך הביקור הדגיש ראש הממשלה כי הוא מודע לצרכים המיוחדים לקהילה של ההומואים והלסביות. "אני רוצה להבטיח לכם שאנו פתוחים וקשובים ושאני אקדם יחד עם שרי הממשלה דברים חשובים אלו שאת חלקם למדתי היום", אמר נתניהו. "אני מאמין שהתיוג והשלילה של בני אדם, זה דבר רע ופסול. כולנו בני אדם, כולנו נולדנו בצלם אלוהים, לכולנו זכויות יסוד, והזכות הראשונה שלנו היא לקבל יחס של כבוד מהזולת ולתת את אותו היחס".

המפכ"ל: כל הכיוונים נדבקים

נתניהו הגיע למקום מלווה באבטחה כבדה כשלצדו השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ', שר החינוך, גדעון סהר, מפכ"ל המשטרה רנ"צ דודי כהן ומפקד מחוז ת"א של המשטרה, ניצב שחר איילון. "אני מאמין שבסופו של דבר הרוצח ייתפס", אמר המפכ"ל במהלך הביקור, והדגיש כי המשטרה משתמשת בכל משאביה לשם מטרה זו.

"כל כיווני החקירה נבדקים", שיתף כהן. "חקירת האירוע הוטלה על אחת היחידות הטובות של המשטרה. עם הרבה סבלנות הפענוח יגיע. האירוע הזה מקבל חשיבות ארצית, יש לתת לחקור בשקט".

לאחר שעזב את המקום הוסיף המפכ"ל כי מדובר באחד המקרים הקשים שאירעו בישראל ב-30 השנים האחרונות. "ההגעה של ראש הממשלה מהווה ביטוי לחשיבות האירוע וחשיבות הפענוח", ציין.

במקביל הודיע היום נשיא המדינה, שמעון פרס, כי בכוונתו לשאת דברים בעצרת ההזדהות והזיכרון של הקהילה הגאה במוצ"ש בכיכר רבין. "מטרת העצרת היא לומר לחברה הישראלית כי כדוריו של הרוצח, אשר ניסו לחזיר את הקהילה הגאה לארון לא ישיגו את מטרתם", הסבירו מארגני האירוע.

"נתניהו, שנה את המציאות"

טרם ביקורו קיבל ראש הממשלה מכתב מרגש מפעילי הקהילה. "אנו חווים מדי יום אלימות מילולית ופיזית במשפחה, בבתי הספר ובמקומות העבודה", נרשם במכתב. "לא פעם נשמעת הסתה חמורה מצד גורמים רבים וביניהם חברי כנסת ושרים בממשלתך. מדובר באירוע הקשה ביותר שחוותה הקהילה הגאה מאז קום המדינה. אבוי לנו אם דם ההרוגים והפצועים נשפך לשווא".

בהמשך המכתב ציינו חברי הקהילה כי חובתו של נתניהו כראש ממשלת ישראל, לשנות את המציאות בה הם חיים ולפעול למען ביטחונם. "הציפייה שלנו היא שתכנס בדחיפות ועדת שרים שתבחן קידום שוויון זכויות מלא והכרה בזוגיות הגאה, תוכנית חינוך והסברה למיגור ההומופוביה, מסר ברור כנגד הסתה - ותעביר המלצותיה בהקדם", הסבירו לנתניהו.

בתחילת השבוע גינה ראש הממשלה את האירוע החמור במועדון הקהילה הגאה. "אנו מדינה דמוקרטית, מדינת חוק, מדינה של סובלנות ועלינו לכבד כל אדם באשר הוא", אמר נתניהו. ראש הממשלה הוסיף כי הוא מחזק את ידי המשטרה בחיפוש ומציאת הרוצח. "אנו נביא אותו לדין ונפעיל את כל חומרת החוק לגביו", הבטיח.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

ירי בלב ת"א - סיקור מיוחד:

קבוצה בפייסבוק: מי רוצה להרוג הומואים?

המשטרה לקהילה: סייעו לנו בחקירה

האם הרוצח תועד נמלט?

עדי ראייה: זה נראה כמו טבח 

זעם בקהילה ההומו-לסבית: טבח של שנאה

הווידאופדיה: מצעד הגאווה