נתניהו מגנה: "לכבד כל אדם באשר הוא"

ראש הממשלה נתניהו פתח הבוקר את ישיבת הממשלה השבועית בגינוי חריף של פיגוע השנאה אמש, במרכז הקהילה ההומו-לסבית בתל אביב. "אנו נביא את הרוצח לדין ונפעיל את כל חומרת החוק לגביו", אמר רה"מ, והוסיף כי "עלינו לכבד כל אדם באשר הוא". שר החינוך סער: "ישראל תמשיך להיות מדינה חופשית"

ישיבת הממשלה השבועית נפתחה הבוקר בהתייחסות ארוכה לטבח אתמול במועדון הקהילה הלהט"בית (לסביות, הומוסקסואלים, בי וטרנס) בתל אביב, בו נרצחו ניר כץ וליז טרובשי, ונפצעו 10 צעירים נוספים.

ראש הממשלה נתניהו פתח את הישיבה ואמר: "שוחחתי הבוקר עם השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ'. אני מחזק את ידיה של המשטרה בחיפוש ובמציאת הרוצח, אנו נביא אותו לדין ונפעיל את כל חומרת החוק לגביו. תנחומיי למשפחות הקורבנות, ואיחולי החלמה לפצועים. אזרחי ישראל - אנו מדינה דמוקרטית, מדינת חוק, מדינה של סובלנות ועלינו לכבד כל אדם באשר הוא".

שר הביטחון ברק התייחס אף הוא לפיגוע אמש, ואמר: "אני מגנה בכל החומרה את מפגן השנאה המכוער שראינו אתמול בתל אביב. על רשויות החוק לצאת מגדרן ולהביא את האחראים לכך על עונשם".

נשיא המדינה שמעון פרס התייחס אף הוא לפיגוע השנאה: "הרצח המזעזע שבוצע אתמול בתל אביב כנגד בני נוער וצעירים הוא רצח שעם תרבותי ונאור לא יכול להשלים עימו. רצח ושנאה הם שני הפשעים הקשים ביותר בחברה. על המשטרה לעשות מאמץ עליון כדי לתפוס את הרוצח השפל ועל העם כולו להתאחד בגינוי המעשה הנתעב הזה".

לבני: "מסר חד משמעי נגד כל גילוי של אי סובלנות"

יו"ר האופוזיציה ציפי לבני אמרה הבוקר בתגובה לירי כי "האירוע צריך לנער את החברה ואת כלל המערכות בה, כולל את המערכת הפוליטית והמערכת החינוכית, וביום הזה להעביר מסר חד משמעי כנגד כל גילוי של אי סובלנות, הסתה ואלימות ולפעול נגד כל ביטוי שלהן".

"יש לומר בקול ברור וצלול כי ישראל תמשיך להיות מדינה חופשית בה כל אזרח יכול לבחור את דרך חייו על פי רצונו", אמר שר החינוך גדעון סער, שגם הגיע לזירת האירוע אמש.

גם ח"כ שלי יחימוביץ' הגיעה למקום האירוע אמש. "מדובר באירוע מזעזע של הרג חפים מפשע רק בשל השתייכותם לקהילה הגאה, וכי האקדח שירה היה תוצאה של הסתה מתמשכת נגד הקהילה ההומו לסבית".

השר סילבן שלום הגיב: "מדובר במקרה מזעזע וחמור ביותר, כאשר אנשים נפגעים על לא עוול בכפם. הפיגוע אתמול קשה ביותר ומחייב חקירה מאומצת והבאת הרוצח לדין במהרה".

ירי בלב ת"א - סיקור מיוחד:

תמונות בלעדיות מתוך זירת הרצח

הכותרות באתרי החרדים: "הסתה"

עדי ראייה: הרבה פצועים על הרצפה

זעם בקהילה ההומו-לסבית: טבח של שנאה

הווידאופדיה: מצעד הגאווה

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק