"מחומה ומגדל נשאר רק מגדל אקירוב"

רגע לפני שהרפורמה בקרקעות של ראש הממשלה עולה שוב להצבעה, גובר עוד יותר הלחץ מתוך המפלגה על היו"ר אהוד ברק. בסרטון החדש שרץ ברשת, משווים צעירי העבודה בין המנהיגים "שעשו את העבודה" כמו כצנלסון ובן-גוריון, למנהיגם הנוכחי. ודאי תופתעו לשמוע שברק לא ממש יוצא נשכר מההשוואה

מסכן אהוד ברק. לאחר שפעילי העבודה עשו לו את המוות בישיבת הסיעה סביב הרפורמה בקרקעות, סרטון חדש תוקע בו סכין נוספת - ואז מסובב אותה.

בסרטון החדש שכבר מופץ ברשת, מבהירים צעירי העבודה מה הם בדיוק חושבים על נושא הפרטת קרקעות המדינה ומה הם בדיוק חושבים על מנהיגם ברק.

בתחילה מונה הסרטון את המנהיגים "שעשו את העבודה": מנהיגים כדוגמת ברל כצנלסון, ודוד בן-גוריון המצולמים עובדים על רגבי האדמה. אחר כך מתאר הסרטון את מה שקורה היום: "במקום 'חומה ומגדל' נותרה העבודה רק עם מגדל". ואיזה מגדל? מגדלי אקירוב - כמובן, ביתו של יו"ר המפלגה.

"מפלגה אבודה", מסכמים הצעירים בסרטון בתמונה המפורסמת בה נראה ברק מנופף באצבע משולשת, "תודה לך אהוד - נתראה באקירוב".

ברק: "הסכמים יש לכבד"

חוק הרפורמה במנהל מקרקעי ישראל, שלמעשה מאפשר לראשונה הפרטה של קרקעות למדינה, צפוי לעלות להצבעה ביום שני הקרוב בדיון פגרה מיוחד.

ברק כבר רמז לראש הממשלה, כי יפעל לאישור החוק. "חשוב לגבש הצעות או מחשבות על איך להמשיך לפעול", אמר ברק בישיבת סיעת העבודה בנושא, "אבל אנחנו חברים בממשלה שמוקמת מכוח הסכם קואליציוני והסכמים יש לכבד. קל לכבדם כאשר הם נוחים לנו וקשים לחברים האחרים ואנחנו חייבים למצוא דרך נאותה לכבד אותם, עם כל ההתאמות המתחייבות".

"אנחנו המפלגה שמייצגת יותר מכל אחד אחר את האנשים שיושבים על הקרקעות של המדינה את האנשים שפרושים בתנועות ההתיישבות - גם במושבים וגם בקיבוצים", הוסיף ברק בדיון המתוח. "אני חושב שאנחנו צריכים להקשיב גם לחברים האלה, גם לקולות העולים מתוכם וגם לקולות שעולים מתוך המעגלים אחרים של תומכים של החברים שלנו".