רהט: פעילי הימין התקבלו באבנים

עשרות פעילי ימין בראשותם של ח"כ מיכאל בן-ארי ברוך מרזל ואיתמר בן-גביר צעדו בפאתי העיר הבדואית. התושבים הזועמים השליכו במרכז העיר אבנים, בקבוקים ונעליים. כאן באתר העברנו בשידור חי את הצעדה וההפגנות

קודם לוקחים את אום אל פחם - ואחר כך את רהט: הבוקר צעדו בעיר הבדואית חבר הכנסת מיכאל בן-ארי מהאיחוד הלאומי ופעילי הימין ברוך מרזל ואיתמר בן-גביר, מלווים בעוד עשרות פעילי ימין. אנו העברנו כאן באתר חדשות 2 שידור חי ורציף מהעיר הבדואית.

השלושה, יחד עם עוד כ-60 פעילי ימין, צעדו ברחובות רהט במחאה על הבנייה הבלתי חוקית, לטענתם, המתרחשת במקום. הפעילים צעדו בפאתי העיר לאורך של כשני ק"מ. הצירים באזור נחסמו על ידי המשטרה ולכן תושבי העיר רהט לא יכלו כלל להתקרב לאזור הצעדה.

במרכז העיר רהט התגודדו עשרות מפגינים תושבי העיר שקראו: "הפשיזם לא יעבור", "מרזל לך הביתה", "אין מקום לגזענות", "מרזל מסוכן לסביבה" ועוד. חלק מהמפגינים אחזו בידיהם נעליים - כחלק מאותה תנועת מחאה על השלטון האמריקני בעירק, שסיגלו גם ברהט. באוויר הונפו גם מספר דגלי פלסטין ודגלים שחורים.

ניידות מנופצות

קבלת הפנים בעיר לפעילי הימין הייתה "חמה" במיוחד: תושבים רבים מרהט השליכו אבנים, בקבוקים ונעליים. חלונות של כמה ניידות משטרה נופצו.

בין המפגינים היו גם בכירי העיר, חברי הכנסת טאלב א-סנע ואיברהים צרצור, ומנהיג הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית, השייח' ראאד סלאח. "אנשים כאן עומדים בצורה שקטה מאוד", אמר ח"כ צרצור שהיה במקום, אבל אולי טיפה מתכחש לאירועים. "מישהו זרק נעל - זו מעין הבעת זעם. העמידה האיתנה פה יכולה לשלוח מסר חזק מאוד: רובנו, יהודים וערבים, מעוניינים בשקט".

תת-ניצב אבשלום פלד, מפקד המרחב, סיכם את האירוע: "הנזקים הם מינוריים, להוציא שוטר אחד שנפגע קל מאבן שפגעה לו בקסדה. לא ראינו תופעה של יידוי אבנים. תושבי רהט גילו אחריות ציבורית בכך שהשתלטו על מי שכן רצה להתפרע".

מפקד המחוז ניצב יוחנן דנינו אישר את התהלוכה, ומנגד אישר לתושבי רהט לקיים אסיפת מחאה נגדית ביום שבת.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?