מנהלת סיעת הליכוד שהעליבה את ח"כ אורלי לוי התנצלה

עליזה בראשי מנסה ליישר את ההדורים עם ח"כ לוי, לאחר שצוטטה כאומרת לה: "פרחה, תחזרי לדוגמנות" במהלך דיון סוער בכנסת. "הדברים נאמרו בעידנא דריתחא", הסבירו בליכוד

ספגה עלבון בכנסת. ח"כ אורלי לוי (חדשות 2)

כבר לא פרחה? מנהלת סיעת הליכוד עליזה בראשי פרסמה היום התנצלות רשמית בפני ח"כ אורלי לוי-אבקסיס לאחר שאתמול צוטטה כאומרת לה: "פרחה, תחזרי לדוגמנות". בראשי אמרה את הדברים לאחר שלוי סירבה להצביע בעד חוק רפורמת הקרקעות שביקש ראש הממשלה בנימין נתניהו להעביר בכנסת.

"הדברים נאמרו בעידנא דריתחא, ובראשי מתכוונת להביע את התנצלותה באופן אישי בפני ח"כ לוי", נמסר מהליכוד. "חלק מהדברים שיוחסו לה בתקשורת נכונים וחלקם אינם נכונים". בכל מקרה, העבירה בראשי את המסר לפיו היא מקווה שלאחר ההתנצלות, לוי והיא "יוכלו להמשיך ולשתף פעולה לטובת הכנסת והממשלה".

הכנסת סערה: נתניהו איים לפטר שרים

אם מישהו חשב שממשלת הענק והקואליציה הגדולה תספיק לנתניהו להעביר מה שירצה בכנסת - אתמול הוא התבדה סופית. ראש הממשלה החליט במפתיע למשוך את הצעת החוק להפרטת הקרקעות של מינהל מקרקעי ישראל, לאחר שהבינו בקואליציה כי לא יצליחו להעביר את החוק.

במשך שעות ארוכות התנהל בכנסת דיון סוער שכלל חילופי האשמות מעל הדוכן ובין ספסלי האופוזיציה, כשברקע מפעילים נתניהו ואנשיו לחצים אדירים ואף איומים על חברי "הבית היהודי" וח"כים מסיעת העבודה, כדי שיתמכו בחוק. גם חברים בליכוד, בהם המשנה לראש הממשלה השר בוגי יעלון, נאמנו של נתניהו, נטשו את האולם כדי להימנע מהצבעה.

חמשת השרים של מפלגת העבודה לא הגיעו כלל לדיון. בשיא הדרמה והצעקות קראה מנהלת סיעת הליכוד לעבר ח"כ אורלי לוי מישראל ביתנו את הקריאה המעליבה. הח"כית הטרייה יצאה מהאולם כשהיא ממררת בבכי, ואף היא לא השתתפה בהצבעה.

בהצבעה על ההסתייגות הראשונה לחוק, שהגישה סיעת מרצ, התוצאה הייתה צמודה למדי: 48 לקואליציה מול 47 לאופוזיציה. במהלך ההצבעה על ההסתייגות השנייה יצא ראש הממשלה מהמליאה כדי לנסות ולהשיג בעצמו את הרוב הדרוש. בשלב מסויים, לאחר שכל חברי סיעת העבודה "נעלמו" מאולם המליאה, הבין נתניהו כי החוק לא יעבור בשום מקרה, ולכן החליט על משיכת הצעת החוק, צעד מביך לכל הדעות לקואליציה.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?