שר הרווחה: האם היהודייה היא כבר לא מה שהיה

יצחק הרצוג לא מבין איך במשך יותר משנה לא ידעו רשויות הרווחה על הילד שהורעב. "אין שיתוף פעולה וסנכרון בין המערכות", אמר בריאיון ל"פגוש את העיתונות". השר גם סיפר כי ייעץ ליוצר הסדרה "פולישוק", אבל לא שימש הרשאה לדמות הראשית

פרשת האם החרדית מירושלים החשודה בהרעבת בנה תפסה את שירותי הרווחה "עם המכנסיים למטה". שר הרווחה יצחק (בוז'י) הרצוג מהעבודה התייצב הערב באולפן "פגוש את העיתונות" והבטיח לבדוק כיצד ייתכן שבמשך יותר משנה לא ידעו אנשי הרווחה על המקרה.

"אנחנו קיבלנו מידע על הילד ב-4 ביולי", אמר הרצוג. "מקרה הילד מהווה דוגמה להיעדר שיתוף פעולה וסנכרון בין המערכות. אנחנו נעשה בדיקה מדוע לא הגיע אלינו המידע במשך יותר משנה".

הרצוג תיאר מצב קשה בחברה הישראלית. "האם היהודייה היא כבר לא מה שהיה פעם", אמר. "יש לנו מקרים קשים, אבל המקרים האלה לא מובאים לידיעת הציבור. בכל שנה יש בישראל 300 ילדים הסובלים מהתעללות הוריהם עד סכנת מוות".

שר הרווחה הבהיר כי לא כל החרדים מתנתקים מרשויות הרווחה ויוצאים להפגנות. "יש עימות נקודתי באזור מסוים, ובסך הכל זה קומץ קטן של מפגינים", אמר הרצוג. "בתוך הציבור החרדי יש כמה קבוצות מאוד קיצוניות שמסתגרות, וזה תהליך מאוד מורכב לחשוף אותן לשירותי הרווחה".

הרצוג סיפר כי היה יועץ לסדרה הסאטירית "פולישוק" שמתמקדת בשר חברתי, אבל מכחיש כי לא היווה השראה לדמות שמגלם ששון גבאי. "אני מכחיש שיש איזה שהוא קשר בינינו לבין פולישוק, אבל נהניתי מאוד מהסדרה", אמר. הוא סיפר כי מי שחיבר בינו לבין יותר הסדרה הוא עמרי שרון.

צפו בחלק השני של הריאיון עם הרצוג