דרעי "יתחיל לפעול אחרי החגים"

בראיון ראשון עם השר לשעבר מאז הסרת הקלון, מנסה אריה דרעי בעיקר להרגיע את בכירי ש"ס. בשבוע שהוא חוזר לכותרות בוחר דרעי לבלות בחו"ל עם בנו בטיול בר מצווה ואומר: אחליט על דרכי רק אחרי החגים

בתחילת השבוע, ביום שבו פג הקלון, אריה דרעי לא רצה לדבר. "תודה רבה ואני מצטער שאני לא יכול לדבר", אמר אז. היום הוא כבר לא יכול להתאפק, נוכח שורת כותרות מפי מקורבים שלו, לפיהן ש"ס קטנונית ו"נמאס לו ממנה".

"אני, חלילה וחס, לא תקפתי בימי חיי את ש"ס, הייתי בין המייסדים של תנועת ש"ס. הערכים שהיא מייצגת והדברים שהיא עושה, ובעיקר מועצת הרבנים ובראשה המר"ן הרב עובדיה יוסף, הם עטרה לראשי. אז אני אתקוף? כל מי שמכיר אותי יודע שאני לא מדבר בסגנון כזה, ולא אומר דברים כאלה", אמר לחדשות 2 בשיחת טלפון מטיול בר מצווה שהוא עורך עם בנו ברומניה.

בראיון הראשון מאז פג הקלון, התייחס דרעי גם לרמיזות לפיהן ירוץ לראשות הממשלה, לא פחות. אז האם מי שכונה "המנכ"ל של המדינה", הוציא לרחובות מאות אלפים והביא לש"ס בעבר 17 מנדטים, ילך על התפקיד מספר 1? "אני הודעתי מה שהודעתי ובעזרת השם אחרי סוכות אני אתחיל לפעול ואז אני אדבר".

על "האם המרעיבה": "זו הייתה טעות לעצור אותה"

"אני לא מתכונן לדבר על הדברים הללו", הוסיף דרעי. "אני לא אדבר ואני לא אגיד מי טוב. אני אדבר כשאני אתחיל לעשות, אחרי החגים. עכשיו זו לא התקופה ואין לי תכניות לדבר בדברים הללו, לא אמירה כזאת ולא אמירה אחרת".

דרעי, שרצה לרוץ לראשות עיריית ירושלים, מתייחס מרומניה הרחוקה לבירה הבוערת, ותוקף גם את מעצרה של האם וגם את המתפרעים. "האישה חולה, האישה המסכנה הזו. אני חושב שזו הייתה טעות אדירה של המשטרה ושל הגופים האחרים לעצור אותה".

"זו לא הדרך, לא בכל דבר צריך להפעיל את שלטון החוק. יש דרכים אחרות לטפל, היא לא פושעת", אמר דרעי והוסיף "יחד עם זאת, אני לא חושב שכל דבר צריך לצאת ישר לרחובה של עיר, ולשרוף עגלות ולהבעיר צמיגים".

אבל מתי יחול הקאמבק הזה? דרעי, בתשובה יהודית טיפוסית, עונה בפירוש: אל תחפשו אותי, עד אחרי החגים. 

הווידיאופדיה: אריה דרעי

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?