דרעי יודיע: אני שב לפוליטיקה

עם סיום תקופת הקלון צפוי השר ויו"ר ש"ס לשעבר להכריז על חזרתו לחיים הציבוריים. "זה הייעוד שלי" הסביר דרעי שהורשע בלקיחת שוחד ובמרמה

שבע שנים לאחר ששוחרר מכותלי הכלא - מוכיח יו"ר ש"ס והשר לשעבר אריה דרעי כי החיידק הפוליטי ממשיך לבעור בעצמותיו. מחר, בתום תקופת הקלון שהוטלה עליו בשל הרשעתו בעבירות שוחד ומרמה, צפוי דרעי להודיע על חזרתו לחיים הציבוריים.

הבוקר מפרסמים העיתונים "ידיעות אחרונות" ו"מעריב" כי דרעי, שביקש להתמודד על ראשות עיריית ירושלים בשנה האחרונה, יכריז באופן רשמי כי בכוונתו לשוב למגרש הפוליטי. בתקופה האחרונה נפוץ גל שמועות לפיו יחליף דרעי את שר החוץ אביגדור ליברמן אם זה ייאלץ להתפטר עקב ענייניו המשפטיים, אך מקורביו של יו"ר לשעבר פסלו בתוקף את האפשרות. 

שוחד, מרמה והפרת אמונים

"הייעוד שלי הוא לחזור לחיים הציבוריים-פוליטיים ברגע שיוסר הקלון", חשף לפני כשלושה חודשים דרעי בריאיון לרדיו קול חי. "אני חושב שהגעתי למסקנה שהחיים הציבוריים לא יכולים להיות מנותקים מהחיים הפוליטיים, וכאשר אוכל למלא תפקיד ביצועי אחליט כנראה לחזור לחיים הציבוריים".

דרעי הורשע בשנת 1999 בקבלת שוחד בסך 150 אלף דולר, במרמה והפרת אמונים. בית המשפט שלח אותו לרצות ארבע שנות מאסר בפועל בכלא מעשיהו, אך הוא שוחרר לאחר כשנתיים, לאחר שעונשו נקצב.