השר ארדן: "אז מה אם לא הכל דופק בלשכת רה"מ"

במלאת 100 ימים לממשלת נתניהו, הגיע השר להגנת הסביבה גלעד ארדן לתכניתנו "פגוש את העיתונות". ארדן הגן על התנהלות לשכת רה"מ ("זו ממשלה חדשה, יכולות להיות תקלות"), דיבר על מצבו של שר האוצר ("הייתי מרכין את ראשי וממשיך הלאה"), וגם מכחיש את הטענות על מעורבותה של שרה נתניהו בניהול הלשכה. צפו בראיון המלא

שתי מדבקות שיגעו השבוע את המדינה: אחת שחוזה התקף לב, והשנייה שכמעט עשתה אחד כזה לראש הממשלה - במסיבת העיתונאים של קדימה תחת הכותרת "100 ימים – אפס הישגים".

ראש הממשלה נתניהו ולשכתו נבהלו מהקמפיין של האופוזיציה ואירגנו בחופזה תדריך כתבים מבולבל, שרק הבליט את הבלגאן החוגג בלשכת ראש הממשלה. הערב בתכניתנו "פגוש את העיתונות" התארח השר גלעד ארדן, אותו הזעיק נתניהו בשעה המתוחה ההיא.

"רה"מ קיבל החלטות מצויינות ב-100 הימים הראשונים"

אז מה, אתה גם השר להגנת הלשכה? "אם צריך אני עושה גם את זה", פתח השר ארדן בחיוך. "גם אם לא הכל דופק בלשכת רה"מ, כשיש אנשים חדשים - לפעמים התיאום ביניהם לא מושלם. אבל לקחת ולהפוך את זה לעיקר ואת ההחלטות שראש הממשלה קיבל ב-100 הימים האחרונים – החלטות מצויינות וראויות מאד לדעתי – המרחק הוא רב. לכן אני מסביר במה מדובר".

"אף אחד לא אמר לי "בוא מהר". קראו לי להתייעצות אם באמת יש צורך להגיב להסתות של האופוזיציה, שהיו גם שקריות וגם לא במקום", אומר השר להגנת הסביבה. "אותה אופוזיציה שניהלה את המדינה עד לפני שלושה חודשים, ואנחנו נאלצים לתקן את כל הנזקים שלה. האופוזיציה דורשת מאיתנו להציג מהפכות אדירות ב-100 ימים וזה לא הגיוני. זה תפקידה של האופוזיציה, אבל הציבור מבין שמדובר בהתקפות ריקות מתוכן. אני סברתי שלא צריך להגיב, ואכן מה שהתקיים בפועל זה תדריך כתבים ולא יותר".

"אזרחי המדינה שמחים שלא פגענו בשכבות החלשות"

"ראש הממשלה נתניהו מנהל את הממשלה ביד רמה, הוא מקבל החלטות, הוא חותך. התוצאות של גירעון של כמעט 40 מיליארד שקל אילצו אותנו לפעול. האוצר הביא כמה הצעות מאיפה להביא את הכסף הזה, וראש הממשלה כראש המערכת קיבל החלטה לא לאשר את הצעת האוצר", כך לדברי השר להגנת הסביבה.

"לא היה שום זובור לשר האוצר", מדגיש השר ארדן,"העיקר הוא שאזרחי המדינה שמחים שראש הממשלה החליט לא לפגוע בשכבות החלשות. עומק הגירעון חייב אותו להחליט מהיכן מביאים את הכסף. הועלו מסים על דלק, על סיגריות, על מכוניות מזהמות את הסביבה, וזה לא רע".

"השר שטייניץ עשה בצורה מעולה את תפקיד יו"ר ועדת החוץ והביטחון", אומר ארדן בהתייחס למה שעבר על שר האוצר השבוע. "הוא יודע ללמוד את החומר והוא עושה את תפקיד שר האוצר בצורה מצוינת. ראש הממשלה לא קיבל את ההצעה להטיל מע"מ על פירות וירקות. לו הייתי שטייניץ – הייתי מרכין את ראשי וממשיך הלאה. הוא עושה עבודה מצוינת ובנה ב-90 ימים תכנית התאוששות כלכלית שזוכה לשבחים".

"שרה נתניהו הייתה צריכה להיות סופר-וומן"

"באשר להתנהלות בלשכת ראש הממשלה - אני חושב שצריך להיות אדם שברור שהוא אחראי שעומד בראש המערכת ויש לו גיבוי. ברור שצריכה להיות היררכיה, אבל נדרש פה מעט זמן. זו ממשלה חדשה, אנשים חדשים, יכולות להיות תקלות, אבל זו לא המהות. זה רק דברים שעיתונאים אוהבים לעסוק בהם".

'האם גם אתה מסמס לגברת נתניהו', שאלנו את השר ארדן בעקבות הפרסומים בסוף השבוע על כך שרעייתו של ראש הממשלה היא ש"מנהלת בפועל" את הלשכה. השר ארדן השיב: "אני מסמס המון, אבל לא לגברת נתניהו. אם שרה נתניהו הייתה צריכה להתעסק בכל מה שהתקשורת מייחסת לה, כולל עבודתה כפסיכולוגית בעיריית ירושלים והטיפול בילדים, היא הייתה צריכה להיות 'סופר-וומן'".

לצפייה בחלק ב' של פגוש את העיתונות

לצפייה בחלק ג' של פגוש את העיתונות