ח"כ מירי רגב נגד נתניהו: "האיומים עליי לא במקום"

חברת הכנסת המובילה את המאבק נגד הטלת מע"מ על ירקות ופירות מספרת על האיומים שקיבלה מכיוונו של רה"מ ועל המאבק נגד סיעתה. "אני הולכת עם האמת שלי ועם מה שאני מאמינה", אמרה. בלשכת האוצר ובלשכת רה"מ לא מאשרים את הדיווחים על הסרת הגזירה

"אני פונה לראש הממשלה: מחר הולכת להיות ההצבעה בוועדת הכספים ואני מבקשת ממך להסיר את הגזרה הזו על מנת שנוכל לייצג את הציבור שבחר בנו בכבוד" - כך אמרה בצהריים ח"כ מירי רגב, המובילה בליכוד את המאבק נגד הטלת המע"מ על ירקות ופירות, במסיבת עיתונאים שכינסה בכנסת. מסיבת העיתונאים הועברה בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט.

 

"אני מבינה מה זה משמעת קואליציונית", הוסיפה רגב, שמנסה לשים מקלות בגלגלים של יו"ר ראש מפלגתה, "אבל בהטלת המע"מ אני לא יכולה לעשות שקר בלבי ולהצביע בעד".

 

ח"כ רגב גם סיפרה על איומים שהיא מקבלת בגלל עמדתה. "אני מסומנת על ידי מקורבים לראש הממשלה", אמרה. "אני חושבת שאיומים כאלה הם לא במקום. אני הולכת עם הדרך שבה אני מאמינה".

 

"אני לא חותמת גומי"

ח"כ רגב הדגישה כי היא מחוייבת לבוחריה. "הצביעו בעדי 9,000 בוחרים שאני צריכה לייצג בכנסת", הזכירה. "אני לא חותמת גומי. מוועדת הכספים אני אצא רק בהדחה. אין לי שום כוונה ללכת איתו בהורדת ידיים. אני רוצה שיסיר את ההצעה. אני לא פוחדת מאיומים. אני הולכת עם האמת שלי ועם מה שאני מאמינה".

רגב העבירה מסר לראש הממשלה. "אני מאוד רוצה לקבל קריצה ידידותית וכתף חמה", אמרה. "אף אחד לא רוצה להיות במצב כזה. מצד שני באתי כדי לייצג את אלה שבחרו בי, ואני מקווה שראש הממשלה יכבד את זה.

"אני נאבקת יחד עם ראש הממשלה באתגרים הבאים שיש לנו ואני חושבת שהדרך של הליכוד נפגעה", הדגישה חברת הכנסת. "הרב עובדיה יוסף הוביל את המהלך הזה, וחבל שהליכוד לא הוביל אותו. אבל כרגע זה לא משנה מי מקבל את הקרדיט".  

במקביל, אתר האינטרנט של "דה-מרקר" דיווח בצהריים ממקורות באוצר כי ראש הממשלה החליט לחזור מהחלטת הממשלה לבטל את הפטור ממע"מ על פירות וירקות. במשרד האוצר סירבו להתייחס וגם בלשכת ראש הממשלה לא אישרו את הדיווח.

מע"מ בערבון מוגבל

במוצאי שבת פרסמנו לראשונה כי אחרי גל של מחאה בכנסת ובשווקים, מסתמנת פשרה בסוגיית הטלת המע"מ על הפירות והירקות: לחדשות 2 נודע על הצעת פשרה בין ש"ס למשרד האוצר שבמרכזה, במקום הטלה חד-פעמית של המע"מ - העלאה שלו במספר פעימות.

ביום שישי נפגשו נציגי האוצר וש"ס לדיונים מרתוניים בניסיון למצוא פתרון למשבר. באוצר רוצים להטיל מע"מ של 16.5% על הפירות והירקות כבר עכשיו. בש"ס מתנגדים לכך.

על פי הצעת הפשרה המתגבשת, המע"מ על הפירות והירקות יוטל בהדרגה, בשתיים או שלוש פעימות, ובכל פעם הוא יעלה בכמה אחוזים עד לרמה של 16.5%. בתחילת השבוע יחזור מחו"ל יו"ר ש"ס השר אלי ישי, ואז צפויה להתקבל ההחלטה.

בהכנת הידיעה השתתפה קרן מרציאנו

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו