מופז לגולש חדשות 2 באינטרנט: אני לא סובל בכנסת

מספר 2 בקדימה התארח ב"פגוש את העיתונות", בין השאר כדי לענות לשאלות הגולשים שלנו בטוויטר. "אני פועל לחקיקה במיוחד בנושאים שקשורים לחינוך", השיב לגולש רועי שלא הבין מדוע מופז נראה סובל בתפקידו. על "חוק מופז" אמר: "תפסיקו להדביק את השם שלי לחוק הזה"

חבר הכנסת שאול מופז התייצב הערב באולפן פגוש את העיתונות כדי לענות על השאלות הקשות של דנה ויס ורינה מצליח, אבל גם לשאלות שלכם הגולשים. "נראה כאילו נולדת להיות שר, אז למה אתה נראה סובל? אתה לא חושב שיש לך שליחות גם כח"כ?", שאל במהלך התכנית גולש חדשות 2 באינטרנט, רועי, את הח"כ באמצעות הטוויטר.

"אני לא סובל", מיהר ח"כ מופז לענות. "יש לי זמן פנוי לנושאים אחרים. אני פועל לחקיקה במיוחד בנושאים שקשורים להשכלה הגבוהה ולמערכת החינוך".

מה שזכה לכינוי "חוק מופז" מעצבן מאוד את הח"כ מקדימה. מדובר בחוק שהקואליציה מבקשת להעביר בכנסת, שיאפשר לפצל סיעה עם מינימום של שבעה ח"כים. יש הטוענים כי ראש הממשלה בנימין נתניהו מקווה לסלול בכך את דרכו של מופז לממשלתו.

מופז: אצביע נגד החוק

"אני לא יזמתי אותו, אני לא רוצה אותו ואני לא ביקשתי אותו", אמר מופז בנחרצות. "אני מבקש לא לשייך את שמי אליו. תפסיקו להדביק את השם שלי לחוק הזה". מופז אף הבהיר כי יצביע נגד החוק בכנסת.

מופז ציין כי סביבו פועלות שתי מגמות: הרצון של נתניהו לפרק את קדימה והרצון של לבני להפיל את ממשלת נתניהו. "אני לא נמצא באף אחד מהצדדים האלה", אמר. "הגיע הזמן שטובת המדינה תעמוד לנגד עינינו, לפני כל דבר אחר".

הוא גם דחה את האפשרות שינסה בעצמו לפלג את קדימה. "אני לא רואה היום שום מחנה שמחר בבוקר, בגלל החוק הזה, עושה איזה שהוא מהלך כזה", אמר. "מי שעלול לפרק את קדימה זה לא אני. בינתיים מי שניסה לפלג את קדימה בעבר היא ציפי לבני".

פגוש את העיתונות עם שאול מופז - הריאיון המלא

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו