רמון על פרשת הנשיקה: "אין ספק זו הייתה טעות"

לאחר 26 שנים בכנסת, תלה חבר הכנסת והשר לשעבר חיים רמון את נעליו הפרלמנטריות. "אני מסתכל אחורה ב-26 שנותיי בכנסת ולא מסתכל בזעם, אלא בלא מעט סיפוק", סיכם רמון. יו"ר קדימה לבני נפרדה גם היא: "אין ספק שתחסר לכל אחד מאיתנו גם ברמה האישית"

"אני קיבלתי החלטה אישית לאחר התלבטות לא פשוטה לסיים את פעילותי הפרלמנטרית" - כך פתח השר לשעבר חיים רמון את נאום פרישתו מכנסת ישראל. "אני לוקח פסק זמן, כמה זמן זה יימשך? איש אינו יודע".

"יושבת ראש קדימה הציעה לי להיות יו"ר מועצת קדימה והסכמתי", אמר רמון על החיים אחרי הכנסת. "אני מאמין גדול בקדימה, במקומה בפוליטיקה הישראלית".

"אני מסתכל אחורה ב-26 שנותיי בכנסת ולא מסתכל בזעם, אלא בלא מעט סיפוק", סיכם רמון את חיי הנצח שלו כפוליטיקה ישראלית. "עשיתי דברים גדולים, עשיתי גם טעויות. אני אעשה כל שביכולתי כדי שקדימה תוביל את ישראל בעתיד הלא רחוק".

"רבים לא האמינו שהמפלגה תשרוד ונראה שאחרים מתפרקים", דיבר רמון על המפלגה שהוא היה ממקימיה. "אנחנו הדבר הכי יציב בפוליטיקה. אני חושב ששלמותו של הליכוד היא בסימן שאלה הרבה יותר משלמותה של קדימה".

רמון: הייתי צריך להתמודד מול ברק ב-96

לצד הסיפוק שרב מהעבודה הפרלמנטרית, התייחס רמון ברחבה גם לטעויות שעשה בעולם הפוליטי, טעויות שעל חלקם הוא משלם עד היום.

"הטעות הפוליטית שעשיתי, היא שאחרי הבחירות ב-96 לא התמודדתי מול ברק", סיפר רמון. "לא הייתי מנצח אבל הייתי מגיע ל-45% לפחות. לא הייתי מחויב מספיק".

רמון גם התייחס לפרשת הנשיקה. פרשה שעשתה לו הרבה מאד כאבי ראש וזיכתה אותו בביקורת נוקב מכל גווני הקשת הפוליטית כמו גם מהציבור הכללי., " אין ספק", הודה רמון. "זאת הייתה טעות. בהזדמנות הראשונה שהייתה לי ביקשתי סליחה. זאת הייתה טעות מבחינה ציבורית ומבחינה אישית. אסור היה לי לעשות אותה ואני מצטער עליה מאד".

לבני: "זו לא פרידה, זה רק לבינתיים"

"היו בינינו גם חילוקי דעות במהלך התקופה אך הם מעולם היו בנושאי מהות", אמרה קודם לכן יו"ר קדימה ציפי לבני בהתרגשות לרמון. "משנבחרתי לראשות קדימה - מצאתי בך, חיים, אדם שתמיד ידע לבוא ולחלוק מתוך הבנה שהיא מעבר להבנה פוליטית אלא הבנה של מה נכון לעשות. ותמיד זה היה תוך לשים את מגוון האפשרויות ולעשות את מה שנכון, גם תחת תנאים שאינם תמיד מתאימים פוליטית. 

"אני מצטערת על עזיבתך היום, גם ברמה האישית", הוסיפה לבני בישיבת הסיעה האחרונה בה נכח רמון כחבר כנסת. "אין ספק שתחסר לכל אחד מאיתנו גם ברמה האישית. אני לא חושבת שהשארת כאן מישהו עם רגש שאינו אמיתי ולא חברי".

"אין לי ספק שמה שאני אומרת עכשיו מבטא את מה שכולם מרגישים", סיכמה לבני. "אנו מצטערים שאתה עוזב את הכנסת, אין לי ספק שתזכה לתמיכה של כולם כיו"ר מועצת קדימה ושנוביל ביחד את המפלגה הזו למה שנכון. זו לא פרידה זה רק לבינתיים".

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?